Autor Zpráva
Anonymouz
Profil
Všiml jsem si, že pokud chci otevřít web apple.com v prohlížeči Internet Explorer, tak se místo toho otevře v prohlížeči Edge. Nevíte někdo, jak tohoto dosáhnout? Hledal jsem nějakou meta značku, jak vynutit otevření v Edge, pokud je dostupný, místo IE ale nic jsem o tom nenašel.
Víte někdo a poradíte, jak tohoto dosáhnout?
Firibix
Profil
Reakce na Anonymouze:
Internet Explorer provádí přesměrování do Edge sám na základě seznamu nekompatibilních webů, který spravuje Microsoft. Na odkázané stránce jsou informace o tom, jak lze nechat svůj web do seznamu přidat.

Případně je možné pomocí JavaScriptu detekovat, že návštěvník používá Internet Explorer, a pomocí microsoft-edge schématu otevřít Edge:

if (/MSIE \d|Trident.*rv:/.test(window.navigator.userAgent)) {
    window.location = 'microsoft-edge:' + window.location;
    setTimeout(window.close, 100);
}
Anonymouz
Profil
Děkuju za pomoc a vysvětlení.
Anonymouz
Profil
window.close() v IE mi vyhazoval hlášku o pokusu zavření ještě něž se stránka načetla i přesto, že je tam nastavená ta prodleva.
Kdyby to řešil ještě někdo, mám tady ještě jiné řešení. Místo zavření tabu se stránka nasměruje na stránku od MS s vysvětlující hláškou. Bohužel nemám windows7, abych si vyzkoušel funkčnost na zařízení, které má pouze IE a nemá Edge Odkaz.

<script>
  if(/MSIE \d|Trident.*rv:/.test(navigator.userAgent)) {
    window.location = 'microsoft-edge:' + window.location;
    setTimeout(function() {
      window.location = 'https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2135547';
    }, 1);
  }
</script>

Našel jsem pro tento účel dva vhodné linky :
<!-- Doporučujeme zobrazit tento web v Microsoft Edge -->
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2151617
<!-- Web, na který se snažíte přejít, nefunguje v Internet Exploreru -->
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2135547
Keeehi
Profil
Anonymouz:
Kdyby to řešil ještě někdo, mám tady ještě jiné řešení. Místo zavření tabu se stránka nasměruje na stránku od MS s vysvětlující hláškou.
Kdyby to někdo řešil, tak tohle není zrovna vhodné řešení. To ani nemusíš nikam přesměrovávat. Můžeš jim na svém webu zobrazit hlášku "Používáte prohlížeč který mi nestojí za to, abych udělal web který v něm funguje."
Anonymouz
Profil
Kdyby to nebylo vhodné řešení, tak ho nevyužívá Apple, ale najme si tebe jako odborníka.
Keeehi
Profil
Anonymouz:
Já nemám nic proti tomu, když stránka bude chtít automaticky zobrazit v Edge místo IE. Ovšem správné řešení je to, jak to udělal Apple a ne ty. Apple napsal Microsoftu a nechal se přidat na seznam. To je to vhodné řešení.
Pak tady Firibix napsal, jak se stejného efektu dá dosáhnout javascriptem. Pokud to funguje (já nevím, testovat to nebudu ale ty píšeš že s tím máš problém) tak by to bylo taky přijatelné řešení.
Ovšem to tvoje řešení, přesměrovat na stránky Microsoftu, rozhodně není řešení problému že chceš stránku automaticky otvírat v Edge. Uživateli se zobrazí stránka, že by to měl udělat ručně. Jak jsem psal, to už můžeš zůstat na své stránce a zobrazit mu to tam. A ne, Apple opravdu nepřesměrovává na stránky Microsoftu.
Radek9
Profil
Keeehi:
Jestli jsem to pochopil správně, tak nebyl problém s otevřením v Edgi, ale se zavřením původního okna v IE. Což jde jen u oken otevřených pomocí window.open. (A není to jen vlastnost IE, ale obecně všech prohlížečů.) Takže otevřít stránku v Edgi a IE přesměrovat na stránky MS s vysvětlením, proč se to stalo, mi nepřijde zas tak strašné.
Kajman
Profil
Rozdíl je v tom, že apple stránky se zobrazí v ie, pokud edge není dostupný. Sice tam jsou občas chyby v javascriptu, ale zobrazí.

Když se to udělá vlastním javascriptem, tak tam ten test na edge nelze udělat, přesměruje se vždy a tedy se stránky nezobrazí vůbec pokud edge není k dispozici.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0