Autor Zpráva
jehoff
Profil *
Ahoj, jsem v tvorbě webu v podstatě začátečník a začínám s PHP. Zkouším teď udělat jeden web, kde bych potřeboval zobrazit jeden konkrétní údaj z externího json souboru, ale vůbec nevím, kde bych měl začít a co bych k tomu měl znát. JSON soubor vypadá takto:

{"previous":{"begin":"2021-06-06 23:59:36","end":"2021-06-07 00:33:46","id":239445,"name":"Rajcata","shortname":"Rajcata","text":"Hrusky","shorttext":"Hrusky","image":null,"url":null,"isPopupUrl":false},"raw":true,"isFile":true,"place":"Farma"}

Potřeboval bych ze souboru převzít údaj name a text, v tomto konkrétním případě Rajcata a Hrusky. Json soubor se jednou za čas změní, to bych řešil autorefreshem. Mohl by mi někdo, prosím, poradit, jak požadované údaje zobrazit na webu?
breeta
Profil
PHP má funkce json_encode a json_decode pro JSON data
mckay
Profil
jehoff:
A máš už vyřešené, jak ten JSON soubor budeš číst z toho externího souboru? Funkce file_get_contents by mohla posloužit. Pokud dovoluješ uživateli webu specifikovat jaký soubor má být načítán/zobrazován, kontroluj, že Ti tam nezadává nějaké lokální soubory, které nechceš.

Výsledek file_get_contents() externího souboru ulož do proměnné, na ni aplikuj json_decode s druhým parametrem true (viz výše breeta) a budeš mít asociativní pole objektu popsaného výše. Je-li proměnná pojmenovaná $data, pak to co hledáš bude v $data["previous"]["name"], respektive $data["previous"]["text"].

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0