Autor Zpráva
Doominick
Profil *
Zdravím, podobně jako je oficiální Youtube widget pro vložení (embedování) videa do stránky, je do něj nějaké nastavení které by umožnilo vložit poslední publikované video z Youtube kanálu? Případně nějaký jiný způsob jak tohoto dosáhnout?
anonym_
Profil *
Doominick:
Hledej YouTube API.
iiic
Profil
Jops, nativně nic není, člověk musí přes API a udělat si sám. Na videa kanálu je dokumentace zde: developers.google.com/youtube/v3/docs/search/list .

Něco v tomhle smyslu jsem před rokem a něco dělal a dal na github, jen to asi není snadno k nalezení github.com/iiic/YoutubeWidgetic . Ale přesně popisovaný účel by to mělo splnit. Člověk si jen doplní Youtube API key, ID kanálu a hotovka, hned může provozovat na vlastním webu.

Může to jen jen s pomocí JS u klienta, ale pak se dostaví ta nepříjemnost že Youtube API má omezený počet požadavků, tak jsem doplnil serverovou proxy (v PHP) která to limituje na 1 nový požadavek za 15 minut a jinak vrací z chache, právě aby se nepřekročilo množství požadavků na API co je zdarma. Pak samozřejmě druhá možnost je platit Googlu za neomezené API, to už si musí každý posoudit sám jestli mu stačí aktualizace jednou za čtvrthodinu nebo si raději poplatí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0