Autor Zpráva
ondra256
Profil
Ahoj,

všiml jsem si, že některé weby přenášejí na začátku url adresy jazykovou mutaci. Např. "cs.wikipedia.org" nebo se často přenáší v url adrese informace že se jedná o mobilní verzi, např: "m.alza.cz"

Nevíte jaký to má význam? Já mám projekt v reactu a nic takového nepotřebuju. Prostě si jazyk uložím do localstorage a v žádné url nic nepřenáším. Že se jedná o mobilní verzi také rozpoznám v javascriptu a nevidím důvod proč to přenášet v url adrese. Spíš mě to příjde jako nevýhoda, protože někomu z mobilu pošlu odkaz na alzu, ten si to otevře na počítači a zobrazí se mu mobilní verze. Nebo pošlu kamarádovi ze slovenska odkaz na nějakou stránku a zobrazilo by se mu to v češtině místo jeho rodné slovenštiny. To taky beru jako nevýhodu, když to může rozpoznat, že je ze slovenska a můžu mu rovnou zobrazit slovenskou mutaci.
anonym_
Profil *
ondra256:
Spíš mě to příjde jako nevýhoda, protože někomu z mobilu pošlu odkaz na alzu, ten si to otevře na počítači a zobrazí se mu mobilní verze.
Může tam být přesměrování na desktop, pokud poznám, že klient přistupuje z desktopu. Oproti responsivnímu designu toto řešení má výhody (zejména u obřích portálů) i nevýhody (zejména u malých webů).

Nebo pošlu kamarádovi ze slovenska odkaz na nějakou stránku a zobrazilo by se mu to v češtině místo jeho rodné slovenštiny.
A co když budu zrovna v Rusku a rusky nemluvím? V Arábii?

Jinak u Wikipedie je to jednoduché, bez unikátních URL by nebylo možno zaindexovat jednotlivé jazykové mutace. Důsledky si asi domyslíš.


Doplním k tomu ještě poslední bod: není dle tebe zbytečné přenášet v URL informaci, o jakou kategorii v e-shopu se jedná, když si ji mohu uložit do localStorage (a pokud někomu pošlu odkaz, tak aspoň dotyčný neuvidí bicykly, když je vášnivým motoristou).
breeta
Profil
Pokud nepotřebuješ aby ti to indexovali vyhledávače, což je u shopu blbost tak to nemusíš dávat do url.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0