Autor Zpráva
offrk
Profil *
Ahoj, snažím se vymyslet řešení mého problému, ale nějak si nevím rady. Potřebuji divu přidělit dva classy, jeden bude přidělovat globální styly z celého webu, zatímco druhý pouze z dané sekce. Sekce mám řešené skrze databázi, kde má každé stránka přidělenu sekci v podobě čísla. Na tomto způsobu rozdělení sekcí už fungují jiné věci, takže bych to nerad překopával. Jakmile divu přidělím dva classy, z nichž bude jeden class text a druhý číslo (př. <div class="text 1">), prohlížeč si poradí pouze s classem text a class 1 úplně ignoruje. Jakmile ale nazvu class v obou případech textem (př. <div class="text jedna">), vše funguje správně. Mohl bych poprosit o radu, jak zprovoznit stylování skrze text a číslo? Zatím mě napadlo pouze přidat podmínku, které by způsobila, že 1= jedna, atd.. ale to řešení mi přijde zbytečné..
Firibix
Profil
Reakce na offrka:
Třídy (obecně identifikátory, tj. i názvy elementů a id) nesmějí začínat číslicí. Jednoduché řešení by bylo před číslo přidat písmenko, takže mít třídy třeba t1, t2 a tak dále.
Bubák
Profil
Firibix:
Třídy (obecně identifikátory, tj. i názvy elementů a id) nesmějí začínat číslicí.
Můžou, ale musí se to escapovat. Běžné řešení je vložit před číslicí alespoň jedno písmeno, jak radí Firibix.
Pokud bys číslicí escapoval, tak při úpravě kódu třeba po roce si nevzpomeneš, co ten ne zrovna běžný kód znamená.
Firibix
Profil
Reakce na Bubáka:
Také záleží na tom, o kterém standardu konkrétně se bavíme. HTML povoluje jako hodnotu id atributu jakýkoliv text, pokud neobsahuje mezeru, hodnota class atributu nemá vůbec žádná omezení. CSS nepovoluje názvy identifikátorů začínající číslicí, o kousek níže se ale opravdu píše, že pokud je znak escapovaný, tak pro něj omezení neplatí.

Živá ukázka.
JsonKody
Profil
Bubák:
... coz je tak extreme debi.. ehm hloupe, ze bychom to mohli zjednodusit na "nesmeji zacinat cislici".

Nevidim jediny duvod proc namisto .1 nepojmenovat tridu .sekce1
Nejenom ze to funguje, ono je to i mnohem prehlednejsi.
offrk
Profil *
Super, díky moc, tohle jsem o classech nevěděl (nebo zapomněl?), každopádně teď jsem vše zprovoznil tak, že mám číselné divy značené sekce1, sekce 2, atd.. vše tedy funguje jak má a děkuji za pomoc :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0