Autor Zpráva
err
Profil *
Ahoj, firefox nedávno změnil emoji. Ty starší byly hezčí, ty nové ne. Je nějaká možnost je získat zpět a udělat to jako fonty na web?
N71
Profil *
FF má teď asi vlastní font, zkusil bych hledat v nějakém about:config nastavení.
Jinak na webu spoléhat na určitou podobu emoji je věc ošidná, každý systém nebo prohlížeč používá jiný lokálně dostupný font. Stavět na tom grafickou podobu je podle mě no-go. Emoji jsou smajlící do chatu, na nic jiného se nehodí.
err
Profil *
N71:
Jinak na webu spoléhat na určitou podobu emoji je věc ošidná
to vím, proto to chci jako vlastní font... ale jak to mám udělat aby byl v inputu obrázek?
err
Profil *
našel jsem jeden ttf font, ale nevím jak to překonvertovat na webfont2 abych snížil velikost... když použiju online konvertor tak mi ty emoji znaky zmizí... asi to konvertuje jen některé znaky...
Firibix
Profil
Reakce na err:
Funguje vůbec ten TTF font ve webovém prohlížeči bez konverze do jiného formátu? Změň příponu na .otf, přilinkuj ho pomocí @font-face a vyzkoušej. Existuje totiž několik navzájem nekompatibilních rozšíření OpenType formátu pro ukládání barevných glyfů, a konverze do WOFF2 (předpokládám, že to jsi myslel „překonvertováním do webfont2“) v podstatě jen zabalí OpenType do extra metadat a zkomprimuje. Pokud prohlížeč nepodporuje zrovna ten formát, ve kterém je původní TTF soubor, tak konverze do WOFF2 nijak nepomůže, a budeš muset najít jiné TTF.

Jestli se .otf font zobrazí, tak samozřejmě může být problém s tím online konvertorem, pak bych zkusil použít přímo referenční kompresní nástroj.
err
Profil *
Firibix:
ano, zkoušel jsem ten ttf soubor a funguje parádně... mě ale nefunguje node.js takže to nemůžu použít... nebo to jde i bez toho?
Keeehi
Profil
err:
Tohle je napsané v c++, takže node nebude potřeba. Bohužel tam ale nemáš přímo spustitelný soubor. Jen zdrojový kód, který si budeš muset sám zkomplikovat.
err
Profil *
Keeehi:
a jakej soubor mám spustit na kompilaci? Mám visual studio 2010 c++
Keeehi
Profil
No, je tam makefile soubor, takže celý o celý build se ti postará program make. Je na to v dokumentaci sekce.
git clone --recursive https://github.com/google/woff2.git
cd woff2
make clean all
Ovšem ty budeš nejspíše na windowsech. A tam by sis musel program make nejdříve zprovoznit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0