Autor Zpráva
Hledám pomoc
Profil *
Dobrý den,
chci se zeptat jak řešit pokud bych chtěl udělat takovou věc. Uživatel před tím než nahraje fotku na server, na stránku (nebo až potom), by měl mít možnost jemně upravit odstín barvy, případně světlost, tmavost na fotografii. Aby to bylo možné provést potřeboval bych nejprve detekovat převažující odstín v obrázku (tj. H složka a B složka - světlost). A souvisí to s tím, že obrázek by měl mít možnost oříznutí, aby na fotce byla jen jedna osoba. Tedy předpokladám, že by bylo možné provést danou detekci barvy v obrázku. Existují nějaké nástroje v JS, JQuery nebo php, kterými to lze provést? A uveďte jestli je tam konkrétní funkce, od které je to verze php. Já na svém PC používám ještě Win XP a php 5.4.16 prostě proto že mi více vyhovuje toto snadno konfigurovatelné prostředí co se týče barev pozadí na stránce (systémových barev, které neunavují oči) a celkové rozlišení obrazovky se roztáhne na celou obrazovku takže se mi takto lépe pracuje než v moderních Win kde mi ty věci nefungovaly. Proto by mě zajímalo zda by to šlo realizovat i na té starší verzi, aby se mi to jednodušeji ladilo (i když novější verze u poskytovatelů hostingů mají novější funkce, já je na svém PC mít nemusím).
anonym_
Profil *
Hledám pomoc:
Zkoušel jsi hledat? Dotazy typu “get hue from image PHP”, apod.? Asi ne, co?

Obecně GD knihovna v nějaké asi historické verzi. Kdybys používal nějakou rozumnou verzi PHP, dalo by se poradit konkrétněji, pro tuhle archivalii se výsledky a kompatibilitu budeš muset probrat sám. Nicméně našel jsem napr. tento 10 let starý post, třeba ti pomůže, případně hledej dal. Detect main colors in an image with PHP
Hledám pomoc
Profil *
Dík vyzkouším. Ještě jsem našel toto (ale nedával jsem hledat hue, jen histogram):
Display the color histogram for an image
nethor
Profil
Použij třídu Imagick www.php.net/manual/en/book.imagick.php
To, co potřebuješ umí. A je podstatně výkonější, rychlejší, než GD. Na serverech hostingů většinou bývá. Jen s instalací na Win je to někdy laborování.
Ale v 5 ver. PHP jsem jí taky rozběhal.
Hledám pomoc
Profil *
nethor:
To bude záviset na tom jestli wz, Endora nebo infinity (podle toho kde bych to chtěl spustit) tuto třídu podporuje.
N71
Profil *
Histogram je dle mého soudu uživateli k ničemu, ocení jej spíš grafik-profesionál. Leda bys chtěl podle něj nějak automaticky korigovat barevný posun, což už není tak triviální.

Jinak co se ořezu a barevných filtrů týče, žijeme v budoucnosti. Máme létající auta, psí roboty a CanvasRenderingContext2D.filter, globalCompositeOperation a getImageData.

Jakékoliv barevné, ořezové a rozměrové operace lze vyřešit už v prohlížeči.
Hledám pomoc
Profil *
Hledám pomoc,
díky za odpověď.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0