Autor Zpráva
Ajwe
Profil
Dobrý den,

Prosím Vás o radu. Mám jednoduchou webovku o úzkorozchodných lokomotivách. Problém který bych rád vyřešil je následující. U počítače s rozlišením Full HD mám nastaveno aby zobrazení na monitoru bylo na 125%. To je defaultní nastavení. Pokud nastavím 100% tak je vše v pořádku avšak čitelnost textu (mě osobně) příjde dost šílená. Mám tedy nastaveno 125% jak bylo nastaveno automaticky systémem. V ten moment však při zobrazení mé webové stránky dochází k drobným nesrovnalostem. Kupříkladu když mám tabulku kde mřížka a ohraničení má sílu čáry 1px tak některé ty čáry jsou tlustší (2px). Výsledný efekt nevypadá dobře protože tabulka tak vypadá, že je záměrně dělená na části, ale to se děje náhodně. Rozumím tomu, že je to tím, že prvky na mé stránce se zvětšují o těch 25%. Stejný problém nastává třeba pokud mám obrázek ohraničený čárou o nějaké síle. Na některé straně mezi obrázkem a tím ohraničením vzniká mezera o síle 1px. Otázka zní, dá se to nějak jednoduše řešit, aby ten web byl částečně flexibilní a dorovnával tyto nepřesnosti při zvětšení? Předpokládám, že problémem je to, že mám většinu rozměrů na webu uvedenou napevno v pixelech. Pomohlo by kdyby byla použita jiná jednotka? Třeba em?

Přikládám screeny pro ukázku toho co mám na mysli.

Situace 1
Situace 2

Adresa webové stránky o kterou jde je: uzkorozchodky.hys.cz

Velmi Vám děkuji
S pozdravem
Ivo Kočí
err
Profil *
1px * 1,25 = 1,25 px - někdy se to vykreslí jako 1 px jindy jako dva. s tim nic neuděláš.... tak si to nastiluj zvětšením písma, širší stránkou
anonym_
Profil *
Ajwe:
Pomohlo by kdyby byla použita jiná jednotka? Třeba em?
Proč to nezkusíš? :-)

Nemyslím si, že by to pomohlo. I ty em se vykreslí v nějaké tloušťce (pravděpodobně si to spočítáš tak, aby z toho vyšel opět 1px) a prohlížečovým zoomem postavíš prohlížeč před ten samý problém.

Pokud se to děje jen tobě (osobně neznám nikoho, kdo by měl defaultně nastavený zoom), neřešil bych to.
Pokud to chceš řešit pro všechny, nastav pro vysoká rozlišení větší písmo na úrovni stylů, ať ten zoom nemusíš řešit.
Kcko
Profil
Ajwe:
Chování browseru viz
- Thick border issue in chrome browser
- bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1031884

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0