Autor Zpráva
gorilla
Profil
Ahoj, mám na webu formulář, jehož součástí je i date pro začátek a konec akce. V tuto chvíli používám

<div class="input-group">
        <label for="start">Od: </label>
        <input type="date" name="od"
       value="<?php echo $od; ?>"></input>
       </div>
a stejný kód i pro formulář s koncem akce. Dělá to přesně co chci, ale narážím na problém v momentě, kdy nechci hodnotu nastavovat (například pokud akce nemá jasně nastavený konec), v takovém případě zadám datum 0000-00-00, ale v tu chvíli mi Firefox vyhodí hlášku "Please enter a valid value" a formulář nejde odeslat. Jako možné řešení vidím místo typu date vložit obyčejný text a hodnotu zapisovat manuálně, ale přes graficky zobrazený kalendář mi to přijde jednodušší. Dokázal by mi někdo poradit, jak tuhle hlášku obejít?

doplnění: moc se omlouvám za zbytečný dotaz, ale už jsem "problém" vyřešil, stačilo kliknout na ikonku křížku na pravé straně řádku. Před položením dotazu jsem zkoušel googlit, ale nic jsem nenašel, tak jsme se rozhodl položit sem dotaz, ale záhadu jsem vyřešil asi minutu po odeslání..
Keeehi
Profil
Validace v prohlížeči se dá vypnout přidáním atributu novalidate do form tagu. Ale to kromě validace toho data do, vypne i veškeré ostatní validace inputů v tom formuláři. Což muže nebo nemusí být ok.
Také jsem četl, že by událost validace šla odchytit a přerušit javascriptem ale chová se to prý v různých prohlížečích různě, takže to by chtělo otestovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0