Autor Zpráva
honzot
Profil
dobrý den,
dělám web, kde se budou prodávat jedna věc, ale člověk si bude moct stanovit co přesně chce. Na objednávkové stránce si všechno nakliká, potom se objednávka zkontroluje, cena upřestní, zákazník zaplatí a dostane produkt.
Je ale potřeba vyřešit to placení. Jak udělám aby mohl zákazník zaplatit? (I když nemá produkt fixní cenu.) Stojí to něco? Kolik si sprostředkovatel bere? Co by jste mi doporučili?
anonym_
Profil *
honzot:
Pokud ti zákazník zaplatí cash nebo převodem, bude to zadarmo. Pokud chceš platbu kartou, bude to stát nějaký poplatek poskytovateli platební brány. Berle si tolik, kolik se domluvíte, projdi si je a případně poptej kalkulaci.

To, jestli je cena fixní nebo variabilní dle konfigurace, na ceně za platební metodu nic nemění. Proč by mělo?
blaaablaaa
Profil
honzot:
Jen upozorním, že pokud nemá člověk měsíční obrat alespoň v řádu desítek tisíc, platební brána se mu nevyplatí.
honzot
Profil
Děkuji za odpovědi.
blaaablaaa:
Takže se vyplatí co?
anonym:
Napadlo mě jestli se třeba nenastaví nějaké polozky které pak jdou platit.
Má to převodem smysl? Není to moc pro zákazníka složité, že aby ho to neodradilo?
Keeehi
Profil
honzot:
A ty fixní ceny by pomohly čemu? Jaké řešení to ve tvých představách umožňuje?
Jediné co mě tak napadá co vyžaduje fixní cenu jsou premium SMS. Což teda není zrovna vhodný způsob placení.
Tudíž, to že není cena produktu stále stejná tě nijak neomezuje při výběru zpusobu placení.
blaaablaaa
Profil
honzot:
Člověk si to musí ujasnit - lze třeba nechat jen platbu převodem a využít API, které ověří stav platby. Platba převodem ale zase může odradit část návštěvníků. Ale jak říkám, pokud člověk nemá nějaký rozumný obrat, nikdo mu bránu nedá (nebo za totálně nevýhodných podmínek).
honzot
Profil
blaaablaaa:
Takže jediná rozumná možnost je ten převod? Jak by jsi to udělal ty?
anonym_
Profil *
honzot:
Proč se ptáš pořad dokola? Přečti si, co bylo napsáno (a klidne poptej u poskytovatelů plat. bran cenu a poplatky).
honzot
Profil
Dobře. Děkuju

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0