Autor Zpráva
michal9
Profil
Ahoj, prosím, lze nějak vyhledávačům zakázat dohledání určité části obsahu stránky? Mám jednoduchý jednostránkový web, kde mám v patičce kontaktní údaje, a ty bych potřeboval před vyhledávači skrýt. Moc děkuji za rady
Andrej.B
Profil
podstrcte mu stranku bez tych kontaktnych udajov. Google, Bing a podobny boti sa vzdy predstavia, ze su to oni.
anonym_
Profil *
michal9:
Pokud chceš něco utajit, nedávej ti na web. Tzn. odstranit z paticky. Indexuji se stránky, ne vybrané sekce.
Kajman
Profil
michal9:
Vadí Vám, že jsou kontakty dohledatelné, nebo že je najdou i roboti, kteří jen hledají mailové adresy pro rozesílání spamu?
michal9
Profil
Kajman:
Je pro mě důležité kontaktní údaje zachovat, ale konkrétně jsem nechtěl, aby bylo mé jméno a tel. číslo dohledatelné ve vyhledávačích, proto jsem nakonec tyto dva údaje ze stránky smazal, a zachoval pouze e-mail a adresu. K e-mailu možná ještě přidám antispamovou ochranu proti robotům. Jiným řešením by ještě bylo dát kontaktní údaje do bitmapy, ale to jsem z estetického důvodu nechtěl. Skrytí části kódu jsem pochopil, že nelze.
anonym_
Profil *
michal9:
Můžeš mít jméno pouze na stránce Kontakt, která bude mít zakázané indexování. Zbytek stránek, vč. patičky, bude normálně indexovaný.

Pokud ale nabízíš nějakou službu, je hloupé se stydět za to, že ji nabízíš.
uhjjo
Profil *
Případně to můžete dát na web jako obrázek..
blaaablaaa
Profil
uhjjo:
A znesnadnit to uživatelům?

michal9:
Když chci někoho kontaktovat, klikám na email/telefon, pokud to nejde, tak se ho snažím zkopírovat. To samé s fyzickou adresou.
Ochranu proti robotům má u mailu řešit antispam filtr na poštovním serveru. Nehažte návštěvníkům klacky pod nohy, tím spíše těm hendikepovaným, co třeba používají čtečky.
weroro
Profil
michal9:
Ono ak by ste mali tieto pre Vás citlivé údaje zadané v atribúte data-*, tak by mal byť daný text imúnny voči vyhľadávačom, keďže tie data atribúty neprehľadávajú/ignorujú. Na zobrazenie daného textu je potom možné použiť CSS. Problém je, že sa daný text nedá kopírovať a nedá sa to ani nijak zapnúť.

<p class="meno" data-meno="Michal Devět"></p>
.meno::after {
    content: attr(data-meno)
}

Živá ukázka
Kcko
Profil
weroro:
link ohledně informace, že data atributy ignorují?
weroro
Profil
Kcko:
Na jednu stranu špecifikácia hovorí, že data-* atribúty sú určené pre súkromné dáta webovej aplikácie (ktoré sú z podstaty irelevatné pre nejaký vyhľadávač) a na druhú stranu, spomenutý fakt nijak nebráni vyhľadávačom data-* atribúty pripájať do zbieraných dát.

Ďalej sám Google využíva data atribút data-nosnippet developers.google.com/search/blog/2019/09/more-controls-on-search

A tu je to interpretované, tak ako som to písal vyššie ja www.geeksforgeeks.org/what-are-custom-attributes-in-html5, či to považovať za objektívne relevatný zdroj netuším, ale ten web ma ešte nesklamal a ja mu verím.

Dá sa určite dohľadať oveľa viac zdrojov.
N71
Profil *
Vzhledem k tomu, že googlebot používá pro načtení stránek nějakou variantu Chromia, tak bych si dneska nebyl moc jistý, nakolik na něj bude jednoduchá stylová nebo javascriptová obfuskace platit. Stálo by to možná za nějaký experiment.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0