Autor Zpráva
mail-do-sms
Profil *
Chci si přeposílat e-mail (ze Seznamu) na mobil formou SMS, operátor mi to umožňuje a funguje to, je tam však omezení na počet znaků. Podařilo se mi zjistit, že tělo zprávy je "zakodóváno" jako %{BODY} a nastavit, aby tím text SMS začínal, ale přesto se tam požadovaná informace nevejde. Jde mi o příjem automatizovaných zpráv, které začínají stejně a podstatná informace se do limitu znaků nevejde.

Je možné nějak nastavit, aby se posílal text z těla e-mailu:
1) začínající např. 50. znakem zprávy?
2) začínající např. druhým odstavcem zprávy?
3) následující po prvním výskytu určitého znaku v těle e-mailu?

Nebo Vás napadá jiné řešení?

Děkuji za případné rady.
anonym_
Profil *
mail-do-sms:
Nápověda seznamu o tomto nehovoří, má pouze ty 3 proměnné. Obrat se na, případně požadovanou informaci dosad do předmětu nebo odesílatele.
mail-do-sms
Profil *
Děkuju. Kam že se mám obrátit?

Požadovaná informace začíná cca 50. znakem obsahu zprávy a ptám se právě na to, jestli by ji nešlo odtamtud dostat. Formu těch automatických zpráv neovlivním, jsem jejich příjemce.

51. znak se už do SMS nevejde, povedlo se mi pouze toto:
11 znaků má e-mail odesílatele, pak je dvojtečka (to je asi dané operátorem)
a potom následuje 48 znaků obsahu původní zprávy (BODY), které neobsahují důležitou informaci.

Napadá mě jedině mít e-mailovou adresu, která má délku 6 znaků, ale to si asi neumím zařídit.

Asi to nemá řešení.
anonym_
Profil *
mail-do-sms:
Dalo se snadno domyslet, na koho se obrátit. Mělo to znít “obrat se na ně”, vypadlo mi slovíčko.

Vzhledem k tomu, ze tahle služba je v dnešní době prakticky nevyužívaná, nebude tam moc velká šance, ze by se to někdy mělo dovyvinout. Vývoj by se nezaplatil.
Keeehi
Profil
mail-do-sms:
Pokud seznam nezvládne modifikovat zprávu, budeš ji muset poslat nejdříve nějaké službě, která ti to umožní. Předpokládám, že třeba s ifttt by to jít mohlo.
Samozřejmě by šlo naprogramovat i nějaké vlastní řešení, otázka je, jesli máš něco, kde by to mohlo běžet. Platit si jen kvůli tomu server je asi trochu zbytečné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0