Autor Zpráva
Kcko
Profil
Rád bych si udělal na obrázky nějaký dropzone něco v tomto smyslu -> tailwindcomponents.com/component/dragdrop-sortable-file-upload/landing

Nicméně, pokud záznam uložím do DB (obrázky do filesystému), tápu jak propojit soubory nahrané přes input upload a soubory, které jsou uložené již na disku.

Je to modelový příklad toho, kdy uživatel může nahrát 10 obrázků, nahraje 3, uloží, pak se k hotovému záznamu v editaci vrátí a může jich donahrát ještě 7, s tím, že ty 3 uložené již na disku se tam musí taky zobrazit.

Jsou to instance File objektu v nějaké jeho podobě a já jelikož s web API zas tak nepracuji netuším, jak to propojit.

Případně jak se tohle řeší, díky za nakopnutí.
RastyAmateur
Profil
Není mi jasné, v čem je ten problém... Uživatel nahraje 3 obrázky, ty si je uložíš a spolu s nimi si uložíš i nějaké ID toho uživatele. Když se uživatel pak vrátí na stránku, podle jeho ID si najdeš již nahrané obrázky a vykreslíš mu je. Uživatel pak může nahrávat další obrázky úplně stejně, jako kdyby ještě žádné nenahrál (případně tam tedy může být validace na ten celkový počet).


Kcko:
tápu jak propojit soubory nahrané přes input upload a soubory, které jsou uložené již na disku.
A zde máš víceméně dvě možnosti: Buď si vyhradíš jednu složku, kde máš jen a pouze nahrané soubory (a tedy nemusíš řešit, že některé už se tam prostě nacházejí, ačkoliv nebyly nahrané) a nebo je promixuješ a zároveň si do databáze budeš ukládat všechny ty nahrané soubory (jejich cestu, popř. pak čas, majitele, atd...).
Kcko
Profil
RastyAmateur:
Nakonec jsem použil dropzone.dev s tím, že je rovnou uploaduji do DB a v callbacku je rovnou ukazuji z DB, kdyby se inzerát neuložil, tak mají přiznak "orphan=1" a v po 24h dojde ke smazání (cronem) ...
Vyřešeno ;-), jednoduché to, ale, nebylo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0