Autor Zpráva
nodo
Profil
Zdravím.
Mám tento kód, funguje. Len ma napadlo či sa nedá zjednodušiť...

Živá ukázka

V prípade ak užívateľ stratí internetové pripojenie, zobrazí sa mu tento kód. To aj funguje. Problém mám so zobrazením bodiek v animácií. vzdialenosť od seba 60px po celej šírke obrazovky. Pripadá mi to nelogické vypisovať pri 30 bodke napr.

.signals .thirty{
  margin-left: ?;
  animation-delay: ?;
}
a počítať koľko bodiek sa zmestí max na obrazovku
Ako by ste to riešili vy?

Ďakujem za rady.
Andrej.B
Profil
Takto?

Živá ukázka
nodo
Profil
Ano. ďakujem pekne
RastyAmateur
Profil
Navíc ještě můžeš dát .signals { display: flex; } a nemusíš vůbec vypočítávat žádný (margin-)left, budeš to mít hezky zarované rovnou...
nodo
Profil
Andrej.B, RastyAmateur:
Funguje super. Ďakujem
JsonKody
Profil
nodo:
Takova poznamka ktera je malinko off topic ..

Pouzivas klicova slova var a const coz je neco jako auto tazene dvojspřežím.
Doporucuji pouzivat let namisto var .. const a let byla vynalezena spolecne prave na nahrazeni var. var bych pouzil specificky, kdyz vis co delas a neni jina moznost, nez ho pouzit (je totiz function-scoped) coz teda hodne pochybuju ze takovy pripad existuje ale .. tak.

Proc to rikam?
Uz jen ve tvem kodu vidim neco co pravdepodobne nechces delat a muze za to prave pouziti var
Protoze pouzivas var, je ta promena "function scoped", takze existuje i za for loopem .. kdybys pouzil let bude se to chovat
standardně jako v jinych prog. jazycich a po bloku kodu prestane promenna existovat.
Var jsou proto celkem hloupe (maji jeste par dalsich nesmyslu, ale tento je nejvetsi) a byly nahrazeny z urciteho duvodu.

ne prilis dobre:
// varovani .. 'i' existuje i po skonceni cyklu
for (var i = 0; i <= 3; i++) {
   console.log(`Uvnitr for cyklu ... ${i}`)
}

console.log(`Mimo for cyklus ... ${i}`)

spravne:
// promenna 'n' existuje pouze v bloku kodu
for (let n = 0; n <= 3; n++) {
   console.log(`Uvnitr for cyklu ... ${n}`)
}

console.log(`Mimo for cyklus ... ${n}`) // -> vyhodi chybu protoze neexistuje zadna promenna jmenem 'n'

PS: ta multiline definice promennych je tak nezvykla ze jsem ji nikde mimo tyhle podivny kody na ceskym foru nevidel, takze bych se toho vyvaroval ciste pro tu podivnost/nejasnost. A ty dve posledni globalni "promenne" bez var/let/const (d, z) .. sice to funguje, ale je to tak spatne ze bych to povazoval automaticky za bug a to i kdyz clovek vi co to dela :/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0