Autor Zpráva
Berger
Profil
Přemýšlím jak dostat nějaká data z procesu běžícího na Linuxu na webovou stránku běžící na stejném lunuxu třeba v Lighttpd?

Má aktuální představa, procesu doprogramuji část , která daná data umožní vystavit přes socket. Řekněme, že jde o čas a počet přístupu.
Na straně webu použiji fastcgi program, který vrátí něco jako

<script>
var cas, pristup;
cas = 13;
pristup = 501;
</script>

proč takto? Protože tím samtný fastcgi oddělim od vzhledu stránky a kam ten kdo vude dělat samotnou html jen tam bude chti proměnné vložit jen vloží

<script>
document.write(cas);
</script>

Je to hodně mimo, respektive jak se to řeší dnes a na urovni doby.
Keeehi
Profil
Berger:
To je těžké říct. Ono totiž záleží na spoustě faktorů. Jde o malá nebo velká data? Jsou ty výstupy stejné pro všechny uživatele? Jak výpočetně náročné je získat ta data ze zdrojového procesu? Jak často je potřeba taková data získávat? Pokud častěji, jaké je akceptovatelné zpoždění?

Samozřejmě nejjednodušší varianta je, že jde o malá data, která není těžké spočítat při každém požadavku a na již vygenerované stránce jsou statická. Pokud máš jen pár uživatelů, pak je téměř jedno, jak bude cíle dosaženo. Pokud ale objem roste a s tím i zátěž na systém, je potřeba zapojit nějaké kešování. Pokud jde zase spíše o data chodící celkem rychle po sobě, pak je dobré uvažovat o streamování těch dat, ať nemusí http požadavky neustále létat tam a sem.
Berger
Profil
Nejde o nějaký veřejně přístupný web, ale embedded systém. Nějak si neumim představit situaci, kdy by bylo připojené více než 4 uživatelé. Na druhou stranu, celé by to mělo běžet na čtyř jádrovém ARM Cortex A53, což není žádný trhač asfaltu. Nová data vznikají pro tento účel každych 10s a čistě dat je méně než 320 bytů
Kajman
Profil
Pokud je potřeba rychlé občerstvení dat v již otevřeném okně prohlížeče, můžete zvážit použití websocketů, kdy se otevře spojení prohlížeče a serveru a server může aktivně říct prohlížeči, že má něco nového. Stránka by vlastně byla statická, kdy připojení a změnu dat si naprogramuje v javascriptu.
redmine.lighttpd.net/projects/lighttpd/wiki/Mod_wstunnel

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0