Autor Zpráva
wexie
Profil
Jako začátečník v programování se chci začít učit programovací jazyk, ale jsem ohromen množstvím dostupných možností. Chápu, že „nejlepší“ jazyk se může lišit v závislosti na individuálních cílech, ale potřeboval bych nějaké rady, které mi pomohou učinit informované rozhodnutí.

Zde jsou některé faktory, které zvažuji:

. Kariérní cíle: Zajímám se o vývoj webu, datovou vědu a možná i vývoj her.
. Křivka učení: Jako začátečník hledám jazyk s dobrými učebními zdroji a podpůrnou komunitou.
. Poptávka v oboru: Chci investovat svůj čas do jazyka, který má dobré pracovní vyhlídky.
. Všestrannost: Ideální by byl jazyk, který lze aplikovat na řadu projektů.

Mohli by znalí programátoři a vývojáři poskytnout své názory na nejlepší programovací jazyky pro někoho s mými zájmy a cíli? Pokusil jsem se najít několik webových stránek, jako je scaler, které mi pomohou věci promyslet, ale pokud mi někdo může dát rychlé vysvětlení, proč si vybral konkrétní jazyk, a jakékoli nástroje, které mohou učení usnadnit, bylo by to velmi oceněno. Vážím si vaší rady, prosím!
ttttttttt
Profil *
Vybral bych python.

* jednoduchý pro začátek, není potřeba řešit kompilaci, low-level paměť atp.
* používaný na VŠ v kurzech ”Úvod do programování"
* jeden z nejpopulárnějších (nejpopulárnější?) jazyků, používá třeba i Google (hodně materiálů, knihoven)
* goto jazyk pro data science

Naučíš se v něm základy a pak můžeš znovu vyhodnotit, co dál. Je důležitější "naučit se programovat" než "naučit se python", hodně věcí je přenositelných mezi jazyky. U pythonu pak můžeš i zůstat, používám ho (spolu s dalšími) i po X letech.

- Pro vývoj webu se použít dá, ale není tolik rozšířený. Tam budeš potřebovat javascript, což je druhý jazyk, který tě zajímá.
- Vývoj her můžeš znamenat leccos, od scriptování levelů po low-level grafiku. Neřídil bych se tím při výběru, mohl bys skončit u hodně specifického jazyka, který se jinde nepoužívá.
N71
Profil *
Na práci s daty bych ten Python asi volil taky, je to jeho typické použití. Obecně ale hledáš kombinaci, která neexistuje. Na webu je nejpoužívanější PHP a JavaScript/NodeJS, velké webové informační systémy se často dělají v Javě. Pro vývoj (velkých) her bys měl typicky umět C++ nebo C#, s ním pracuje většina herních enginů.

Jinak nejlepší zdroj informací jsou oficiální dokumentace daných jazyků. Nic ti asi neporadí víc než si to pročíst a osahat. Žádnému programátorovi stejně nebude stačit jeden jazyk na celý život.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0