Autor Zpráva
mirazbira
Profil
Mám adresář různých google dokumentů uložených na svém google disku, které bych chtěl zpřístupnit uživatelům prostřednictvím redakčního systému Joomla. Uživatel se do redakčního systému přihlásí prostřednictvím google účtu. Tedy jsem schopen identifikovat o jakého se jedná uživatele podle emailu.

Myšlenka je taková, že každý dokument z adresáře by byl vložen (embed) do samostatného článku. Každý příchozí uživatel by měl mít možnost pod svým účtem dokument upravit a administrátor (já) bych měl možnost prohlížet výsledek. Tedy potřebuji, aby se vyplněný dokument každému uživateli uložil, ale nepřepsal původní dokument.

Můj dotaz zní - umí Google nativně nějakým jednoduchým způsobem ukládat kopie dokumentů pro každého uživatele tak, aby se nezměnil originál a já jako administrátor se mohl na dokumenty každého uživatele podívat ? Lze toto řešit nějak jednoduše ?

Případně jsem přemýšlel nad variantou, že by Google Apps Script vytvořil na Google Discu pro každého uživatele vlastní adresář a zkopíroval do něj obsah originálního adresáře. Takže by si každý uživatel pracoval ve svém adresáři. Říkám si ale, jestli na to nejdu moc složitě.
Keeehi
Profil
Zdá se mi, že to navrhované řešení s apps sctiptem je celkem rozumné a nenapadá mě, jak jinak to udělat, abys dosáhnul stavu jaký chceš a pro uživatele to bylo automatické.
mirazbira
Profil
Keeehi:
Přemýšlel jsem právě nad tím, jestli by to náhodou nešlo udělat nějak jednodušeji. Už jen z toho důvodu, že prostě budou velké nároky na diskový prostor. Ale lepší řešení mě zatím nenapadlo :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0