Autor Zpráva
ŠEBESTA
Profil
Zdravím, při prohlížení vysavačových sáčků na svém webu www.elektrotuner.cz, se zobrazují textové soubory se seznamem Vysavače, které sáček používají -> Značky vysavačů s dvojí velikostí. Např. www.elektrotuner.cz/php/text/A024.txt s čitelnou velikostí písma, ale www.elektrotuner.cz/php/text/ComfortA.txt a některé další, s velikostí nečitelnou o několika pixelech. Zobrazení je stejné na motorole e7 i na alcatel pixi. Soubory jsou volány z adresáře, jak je uvedeno výše, jsou zobrazeny samostatně a nejsou nijak formátovány webovým kódem. Co je důvodem tohoto dvojího způsobu zobrazení?
N71
Profil *
Velikost zobrazení textových souborů není možné nijak ovlivnit. Některé prohlížeče se rozhodují podle velikosti souboru (počtu znaků).

Pokud chceš něco zobrazovat v prohlížeči, měl by to být ideálně (aspoň minimální) HTML kód.
Keeehi
Profil
Důvodem je algoritmus pro zobrazení stránek v mobilním prohlížeči. Texty, které mají do 301 znaků (včetně) zobrazuje "nezazoomované", texty co mají 302 znaků nebo více tak ty "zazoomuje".
Řešeních je několik:
Možnost 0: text-size-adjust: none; (link) to zoomování vypne. Takže pak bude všechno stejně malé. Nicméně to je asi varianta, kterou nechceš a stejně přidat CSS do prostého textu nejde.
Možnost 1: Nebudeš to zobrazovat jako prostý text, ale jako html. Můžeš si to nastylovat jak je libo.
Možnost 2: Zajistíš, aby všechny textové soubory měly alespoň 302 znaků. Nejjednodušší bude na konec přidat dostatečný počet nedělitelných mezer. Normální mezery se sice počítají do počtu znaků, ale z mého testování, pokud jsou na konci textu, tak moc nefungují. Také se dá použít mezera s nulovou šířkou (U+200B ZERO WIDTH SPACE). A předpokládám že i spousta jiných bílých znaků.

Nějaké další čtení na SF.
ŠEBESTA
Profil
Keeehi, dík za radu - funguje to. Musí se ale umístit whitespace mezi tisknutelné znaky. V Bluefishi první řádek mezi tečky vsadit mezery, celkem = cca 300 minus tisknutelný text. Mi to vzalo už od 297B, celkové velikosti souboru, výpočet Filezilly.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0