Autor Zpráva
Giga
Profil
Pěkný den vinšuju a že jsem tak smělý, měl bych dotaz. ;)

Mám novou meteostanici. Ta poskytuje data pouze tak, že je každých 12 sekund pošle "na internet".
Zpracování probíhá na serveru, kde se data přepočtou z imperiálních jednotek na metrické, posoudí se extrémní hodnoty
a jednou za hodinu se zapíše soubor údajů do databáze, ze které se pak poskytuje výstup pro uživatele (vývoj teploty, tlaku ... ůdaje, grafy ...)

Mám předsatvu, že by na stránce mohli být i okamžitá data.
Ty bych dodával ve formě inkludovaného php souboru. Prostě bych při prvotním zpracování vytvořil soubor s proměnnými a hodnotami,
který by se pomoci include() načetl při vypisování stránky.
Připadá mi to, jako přimočaré řešení, narozdíl od zápisu jediného řádku do dedikované tabulky a následné čtení.

Budete mne přesvědčovat, že na ukládání a čtení dat jedině databáze?

Za Vaše názory předem děkuji.
anonym_
Profil *
Giga:
A ten includovaný soubor bude brát data odkud? Při příchodu na stránku sáhni do DB, vezmi nejnovější záznam a ten vypiš. Každých 12s (nebo 30/60s, to je asi jedno) pošli AJAXem dotaz na nejnovější řádek v DB.

Otázka je, kolik lidí bude na té stránce X sekund a bude reálně čekat na aktualizaci dat (který budou na 99% stejná jako předchozí). Takže ten AJAX bude možná zbytečný.

Vlastně nevím, co řešíš za problém, nebo proč hledáš nějaké nestandardnosti. Tvá stránka bude mít kolik unikátů za den/současně v reálném čase? Jestli jednotky, desítky, tak není co řešit.
Kajman
Profil
Pokud máte tisíce požadavků za sekundu, tak si nějakou formu cache udělejte, aby si to php nemuselo počítat stále znovu. S tím, že při příjmu nových dat (po 12 sekundách) si tuto cache invalidujete.
Giga
Profil
Děkuji za reakce.

Právě proto, že do tabulky dat zapisuju údaje v hodinových intervalech, tak se mi nehodí dávat tam i aktuální hodnotu.
Includovaný soubor může vznikat při přebírání dat z meteostanice.

Nad AJAX-em přemýšlím a protože vůbec netuším, jak na to, budu s tím otravovat přiště ;)
Kajman
Profil
Pokud bude stránka ukazovat teplotu před hodinou, tak budete asi jediný, kdo tam bude chodit a cache ani ajax řešit nemusíte.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0