Autor Zpráva
Jack
Profil *
Zdravim,
hledám script na zablokování IP adresy pro vstup na stránku, kdyby jste někdo věděl byl bych vděčný ;-)
Martin
Profil
Zaměř se na $_SERVER["REMOTE_ADDR"]
http://www.php.net/manual/en/reserved.variables.php#reserved.variables .server
simka00
Profil
lepší to je přes .htaccess
viz http://jary.borec.cz/html/access01.php a http://www.google.com/search?q=blokov%C3%A1n%C3%AD+IP+adresy+.htaccess
Onecar
Profil
http://dr-ik.wz.cz/main.php?sekce=ban-ip-adresy

http://dr-ik.wz.cz/main.php?sekce=jak-zjistit-ip-navstevnika

Myslím, že ti to k něčemu bude.
nofate
Profil
Tak vytvor súbor .htaccess , vlož ho do koreňového adresára stránky.
Do .htaccess vloz toto:
deny from 194.145.139.213

Samozrejme IP si zadaj tu ktoru chces zablokovat. Takych riadkov v .htaccess možeš mať koľko len chceš. Ale nie je to vhodne robiť, lebo vačšinou sa nedostaneš ku konkretnej (vnútornej IP) ale IP-cke DNS servera a to potom zablokujes prístup všetkym klientom toho daneho providera.
Ale ak vieš isto že je to konkrétna IP, tak kľudne to použij.
VitaZ
Profil
Ale s tím blokováním IP adres bych byl vcelku dost opatrný. Může se totiž jednat o nějakou veřejnou IP adresu větší sítě (např nějaká kabelovka, nebo WiFi provider) a můžeš si zablokovat sránky pro velkou skupinu lidí. Ale pokud máš jistotu, že se jedná o IP nějakého robota nebo IP konkrétního uživatele, klidně ji zablokuj, na chvíli to pomůže;-)
Cajda
Profil *
Ať nezakládám zbytečně nové vlákno, tak se zeptám zde. Jak určitou IP(návštěvníka) přesměrovat ze stránek jinam, tedy pomocí htaccess.
nofate
Profil
Pomocou htaccess to nepojde. Najjednoduchsie by to bolo pomocou php skriptu
djlj
Profil
nofate
Proč by to nešlo?
Anonymní
Profil *
Já jsem to htaccess testoval na sobě a fungovalo mi to. Pak jsem to dal na jednoho blbce, nechtěl jsem aby mi chodil na stránky a zanášel diskusi. Najednou to nefunguje. Nemám PHP prostor na webu. Proč to nefunguje?
djlj
Profil
Proč to nefunguje?
Asi má jinou IP, než si myslíš ;).
quinux
Profil
Anonymní
Asi nemá pevnou IP, případně použil nějakou anonymní proxy. Blokování IP je nejrychleší a v podstatě nejjednoduší způsob jak zabránit nějakému uživateli v dělání "bordelu" či jiných aktivit. Má to, ale jedno velké ALE. Dá se to jednoduše obejít a to právě díky anonymní proxy, což zvládne každý trochu zručný uživatel. Další věc je, že spousta uživatelů nemá pevnou IP resp. se schovává za proxy. Takže zablokováním jedné Ip může být zablokovana třeba celá školní nebo firemní síť. Ve výsledku to pak vlastně nejvíc odskáče majitel webu a né uživatel, který dělal bordel. Osobně jsem proti blokování IP a když už tak jen např blokování odeslání formuláře podle IP (takhle cenzurují na owebu) - uživatelé, ale pak mohou plně využívat web, jen prostě nemohou třeba přidávat komentáře do diskusí atp. A nebo dobu blokování Ip omezt časově na týden v krajním případě na měsíc, ale déle rozhodně ne. Člověk si pak škodí především sám sobě.
Onecar
Profil
Jako poměrně účinná se mi jeví metoda banu přese cookies v kombinaci s IP banem. Vysvětlím to pouze letmo; vytvoříme záznam IP, který zašleme do databáze s časem záznamu. Zároveň s tímto vytoříme cookie na klientově počítači s dobou splatnosti měsíc. Poté na každé stránce budeme ověřovat jak IP z databáze a čas jejího uložení s časem (tj. datem) současným, tak zda-li existuje cookie na klientově počítači. V případě, že není IP a není ani cookie, uživatele propustíme. Jestli však bude existovat pouze cookie či pouze IP, script vypneme.

Tohle by bylo zabezpečení přes PHP, jeví se mi to jako silnější ale rozhodně ne 100% metoda.
djlj
Profil
Jestli však bude existovat pouze cookie či pouze IP, script vypneme.
No já mám standardně vypnutý cookies, takže bych se asi všude dostal :).
Onecar
Profil
Ne ne, tedy by jste byl zastaven také, neboť by sice cookie nebyla, ale IP ano.
djlj
Profil
Onecar
Aha, já si přečetl "Jestli však bude existovat pouze cookie či pouze IP, script vypneme." a z toho jsem usoudil, že bude-li pouze IP, dostanu se na stránku..
Blbě jsem si to přečetl.
Onecar
Profil
No, možná jsem to měl napsat lépe. Nejlépe by se to dalo popsat podmínkou, viz.


if ($mysql_ip == $_SERVER['REMOTE_ADDR'] OR $_COOKIE['nějaký_název']) {
die ("Máte BAN");
}


$mysql_ip je výběr IP adres z databáze a ten se porovnává s IP příchozího uživatele. Zároveň ověřujeme, jestli má na svém počítači banovací cookie. Ani jedna z těchto metod spolehlivá není, avšak pomocí cookies se dají vyřadit nezkušení uživatelé, neboť všeobecně se traduje, že ban se obchází přes proxy. Tady jim však ani proxy nepomůže; stále budou mít naši cookie a já se spoléhám na to, že je ani nenapadne to, že existuje ban jiný než přes IP adresy.
Lommer
Profil *
no a jak dostanu ty IP adresy z databaze do proměnné $mysql_ip ...????
Lommer
Profil *
uz nic teda..uz jsem na to přišel
nofate
Profil
Kdys ten co ho chcete bannovat ma vypnute cookies a ma napriklad DSL (parad jinou IP adresu), tak je to k nicemu. A stejnak i maly deti uz vedej mazat cookies. A kdyby ten zaskodnik dostal ban, tak ho urcite napadne smazat cookies a bude spamovat dal... protoze po kazdem pripojeni ma jinou IP.
Sem proti blokovani cez IP - omezuje to mnoho dalsich uzivatelu kdys jede o stejnou sit firmi, wifi providera, nebo proste za proxy... Kto aspon trochu vidi do architektur sieti a vobec siete internet, tak blokovat IP-cky urcite nebude.
Blokovat IP = Non sense
janaamonty
Profil *
prosím Vás poradíte mi jak mám zablokovat chat na seznamu? Je to pro mě důležité a nevím si rady.
tiso
Profil
janaamonty Winnt/system32/drivers/etc/host - pridaj tam riadok kde budes mat url nejakeho servera a na druhom konci chat.seznam.cz
nofate
Profil
tiso A zablokuje to ve vsech prohlizecech, nebo jen IE? A treba po te udelat restart PC, lebo mi te nefunguje. Cez ping www.neco.tld som zistil ip servera - dal ju na lavu stranu a na pravu som dal to neco.tld
A zatim nic
nightfish
Profil
nofate
A zablokuje to ve vsech prohlizecech, nebo jen IE?
zablokuje to ve všech prohlížečích, neboť to je věc ovlivňující DNS resolving (převod jmenné adresy na IP)

když tam budeš mít vedle sebe IP adresu toho serveru a jeho jmenný název, tak je to k ničemu, protože se ta adresa převede na ten jmenný název
takže ta IP adresa musí být jiná
třeba.
127.0.0.1 www.example.tld
(nicméně při přístupu k www.example.tld ti v případě, že na stejném stroji jako jsi provedl tu úpravu běží apache a je špatně nastavený, může zobrazit buď obsah localhostu nebo jeden z vhostů)
nofate
Profil
Ano mam nainstalovany apache a po kliknuti na zablokovanej web mi vyskocilo phpinfo();
;-)
Na levou stranu se dava vlastne ip, na kterou chci presmerovat ten blokovanej web napravo ? Nac je ten levy sloupec s ip ? Sem tam skusil dat ip google ale porad se mi zobrazuje phpinfo();
nofate
Profil
Aha, uz to funguje - presmerovalo me to na google. Nestacil refresh stranky... Musel sem dat restart browser a pak mne uz hodil na google. Diky moc.
Inak sem musel dat 2 radky tam, lebo www.neco.tld neni to sami jako neco.tld
tiso
Profil
..už nič...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0