Autor Zpráva
andre
Profil *
Můžete mi někdo poradit? Mám na stránkách nějaké obrázky, loga a tak. Lze nějak zabezpečit, aby se návštěvníkovi, který má obrázky zakázané, zobrazil místo obrázků text ? Chci používat obrázky i v menu, ale nevím jak to vyřešit. Díky
Hugo
Profil
Do tagu img pridej atribut alt:
<img src="obrazek" alt="Popis obrazku">
andre
Profil *
To se mi tam zobrazí čtvereček s křížkem a tím alt, mám na mysli spíš, aby se tam zobrazilo místo toho něco jinýho, textovýho. Myslím, že se to dá dělat pomocí průhledností, ale nemám páru jak.
Petra
Profil
O žádné průhlednosti sice nevím, ale myslím, že je to zbytečné. Uživatelé co si vypínají obrázky jsou zvyklí, že to vypadá, jak to vypadá. Kdyby to vypadalo jinak, akorát by je to zmátlo. Důležité je, aby takový uživatel nepřišel o informaci, která byla zprostředkována obrázkem. A k tomu alt bohatě stačí.
andre
Profil *
Jasně, ale mně jde o něco jiného. Když se stránka načítá, zobrazil by se ten text a pokud se načte obrázek, překryje ho a obrázek je navrchu. Takže mi dochází, že by se to nemělo dělat průhledností, ale spíš překrýváním. :-)
Důvodů nenačtení obrázku může být víc, ne jen zákaz na straně uživatele. Třeba chyba na straně serveru, pomalé připojení, nějaká systémová chyba, já nevím...
Pro tyto případy to chci ošetřit a na to alt nestačí. Vím, že to lze, jen nevím jak a proto se ptám zkušených.
Petra
Profil
Aha, teď teprv jsem pochopila otázku :-)
To se dělá asi nějak tak, že se udělá normální text v blokovém elementu a za něj se dá nějaký blok s tím obrázkem na pozadí. Ten bude mít absoultní pozici a stejnou velikost a bude nad ním, bude mít z-index. No zhruba tak nějak snad by to mohlo být.
radek
Profil *
Jde to více způsoby, jsou to varianty toho, co tu napsala Petra. Myslím, že dva způsoby popsal Pixy, tím autorem si nejsem zcela jistý, a u článku byl v diskusi odkaz na starší jednoduché řešení. Vše to bylo pomocí CSS.
Honza Hučín
Profil
U Pixyho jsou obrázkové nadpisy dělané podobným principem. Koukni na www.wellstyled.com.
Leo
Profil
"Můžete mi někdo poradit? Mám na stránkách nějaké obrázky, loga a tak. Lze nějak zabezpečit, aby se návštěvníkovi, který má obrázky zakázané, zobrazil místo obrázků text ? Chci používat obrázky i v menu, ale nevím jak to vyřešit. Díky"

Jenom poznamku k naznacenym resenim - az budete vybirat z moznosti jak v CSS nahradit text obrazkem, tak myslete i na ukladani stranek - pri ukladani totiz prohlizece obecne neukladaji obrazky na pozadi, ale CSS zustava aktivni, a je dobre, aby v tom pripade zustal text videt. To vyrazuje finty typu display: none pro vnoreny span, silene velke odsunuti textu na okraj obrazovky, apod. Leo
Yuhů
Profil
> Lze nějak zabezpečit, aby se návštěvníkovi, který má obrázky zakázané, zobrazil místo obrázků text ?

podle mých pokusů existují jediná dvě řešení:

1. Vkládat obrázky jako obrázky a dávat jim správné alty,

nebo

2. texty zadávat jako texty a obrázky jim dávat na pozadí.

Všechny jiné přístupy a všelijak vymakané konstrukce mají vždy nějakou slabinu v použitelnosti.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0