Autor Zpráva
m_k_k
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na následující. Mám několik (cca. 50) stran, na kterých je několik stejných sekcí (vlevo menu, nahoře banner, vpravo se mění obsah; klasické rozvržení). Doteď jsem to dělal pomocí rámců, abych nemusel na každé stránce jednak znovu opakovat kód pro menu a banner a o údržbě už ani nemluvím (každá změna menu by znamenala 50 oprav kdyby to nebylo rámcema). Takhle jen natahuji příslušnou stránku do pravé části (ta, kde se mění obsah). Vím, že CSS je na definici vzhledu, umístění, atd. (lehce jsem jej již používal). Ale právě že jsem narazil na příklady, kde se dá rozvržení stránky (vlevo, nahoře vpravo) udělat právě pomocí CSS. Chci se zeptat, jestli se to (rozvržení stránky na několik sekcí - vlevo, nahoře, vpravo) teda dá dělat "jen" pomocí CSS a třeba PHP, prostě jestli se dá upustit od používání rámců, jde mi o správný postup při použití současných technologií; a lehký náznak jak, kdyby byl... :-). Abych nemusel při každé změně v menu, to opravovat na všech dalších 50 stranách,
díky moc
Martin K.
habendorf
Profil
Motáš dvě věci - vzhled a obsah. Pokud změníš deklarace v externím css (tedy vzhled), projeví se na všech stránkách s přilinkovaným tímto css. Co se týče vkládání obsahu do více stránek, podívej se na php fci include().
Romanticka
Profil
normalne bych udelal layout XHTML+CSS a pak uz bych to jen plnil obsahem. Ale pozor! Hlavni sablonu, tam bych nacpal ty odkazy a primo i URL, aby s tim pak nebyly motanice. No a tam kde bych potreboval jine menu tak bych zase udelal sablonu a zase plnil. Vim je to docela obtizny, ale to menu by melo jit i automaticky generovat, ale s tim uz neporadim ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0