Autor Zpráva
Lovetrue
Profil
Zajímala by mne tato věc.

Na mém starém webu na hostingu www.ic.cz se mi objevovali lidé , kteří často hledali něco v Seznam vyhledávači. Vyhledávání šlo fulltextem. Často zadali nějaké slovo a kdekoli to bylo v článku na mém webu, tak se jim článek poskytl.

Nyní jsem na placeném hostingu a toto nějak nefunguje.

A dokonce když si zadám třeba název webu do vyhledávačů ..tak se nechytá ani google, ani Seznam, ani Centrum...jediný , který "mne" našel, byl Atlas. ....a přitom ve všech těchto se mi objevuje ten starý web, neboť v něm jsem také název nového webu zmínil.

Čili, starý web jde vyhledávat všude, řekněme..a nový defacto nikde.

Trošku mi to vadí!

Rozumíte někdo tomu, proč to tak je ...či jak to "spravit". (web běží od 1.ledna)
Pepajk
Profil
Je možné, že to je tím jak se vyhledávače mění. Já mám podobný problém s vlastním vyhledávačem. Nejde mi ho vytvořit.
Martin Kuželka
Profil
Pokud na ten web vede málo odkazů, tak to chce ještě počkat. Těch 10 dnů ještě není moc dlouhá doba, zkus počkat.
jozob
Profil
1.) IC.CZ má na stránke katalóg hostovaných stránok, to asi ovplyvňuje aj výsledky vyhľadávačov.

2.) Keď uvádzaš, že stránky idú od 1. Januára, možno Tvoje stránky ešte nie sú zaindexované. Možno na ne nevedú žiadne externé odkazy.

Nie som znalec vyhľadávačov, ak sa mýlim, opravte ma. Je to len moja domnienka.
Marty
Profil
No počítám, že ten starý web byl v provozu poněkud delší dobu, než 11 dní. To je totiž opravdu krátká doba na to, aby se stránky začali objevovat na dobrých pozicích v SERP. Asi zásadním krokem bude provést přesměrování na novou doménu, tím pádem se převede i ranking pro jednotlivé stránky a ty by se měly v SERP začít objevovat výše.
Lovetrue
Profil
Ten starý web byl v provozu asi půl roku

Modul refferals mi ukazuje, že tam bylo asi 8200 kliků , z čehož asi 7600 (93%) bylo přes bookmark ..a zbytek , asi těch 7 % (což se mi nezdá jako málo) přes vyhledávač.

Zajímavé je, že naprosto drtivá většina šla přes Seznam search ..párkrát něco jiného (atlas atd.).

I to je pro mne záhada.

Ten příspěvěk od Martyho zní zajímavě, jen kdybych tomu lépe porozuměl.

Nechápu princip SERP ?

Přesměrování na novou doménu? ...je opravu jiná ...na té staré zůstává zatím starý web...musel bych ho zrušit? (což nemusí být zas tak velký problém, ale...jak přesměrovat?)

Každopádně dík za reakce...uvidíme, jestli je vskutku problémem čas.....(nemůže být problém, že by ten hosting byl třeba nějak řekněme "bokem" "ve stínu" ?)
Marty
Profil
SERP - Search Engine Result Page (čili výsledky vyhledávání určité fráze ve vyhledávači).

Když ale píšeš, že starý web zůstává na staré adrese, ještě mě napadá, jestli vyhledávače nový web nevyřazují z indexu kvůli duplicitnímu obsahu (stejný obsah stránek). Záleží, zda mají ty weby stejný obsah (potom by se novější stránky opravdu v SERP nezobrazovaly).

Nejlepší přesměrování je přes mod_rewrite, popřípadně mod_alias, nejsem si jistý, ale snad jej IC podporuje.
Lovetrue
Profil
zatím je tam jiný obsah, ale články budu převádět taky

možná to bude fakt tím časem, že se nenalezne ve vyhledávači ani název webu(kromě Atlasu) ..a už vůbec ne třeba kombinace tří slov v článku ...jak se dalo nalézt na starém třeba .


To přesměrování jsem stejně nepochopil, ale to nevadí. Já budu zatím rád, když se tam sem tam časem někdo dostane přes vyhledávač, jako předtím.

Pokud to časem "naskáče" tak to bude fajn. A o tom přesměrování se to časem taky naučím, ale když nebudu měnit doménu (popř. jen hosting) , tak už by to takovou roli hrát nemělo ne?

Díky za vysvětlení ...spokojím se zatím s tím vysvětlením, že je to krátká doba na zaindexování

(má na vyhledávání nějaký vliv zařazení do katalogů např. Centrum, Seznam, Atlas ?)
Pachollini
Profil
1) Není mi jasné, jestli je na novém webu to, co bylo na starém. Pokud ano, měl by starý server místo obsahu, který je na novém vracet HTTP hlavičku 301 - trevale přesunuto.

2) Vyhledávačům nějakou dobu trvá, než web zaindexují a pak opravdu záleží na tom, jestli na něj vedou nějaké zpětné odkazy. Registraci do katalogů rozhodně doporučuji, až budeš mít stránky hotové, zkus je navrhnout do ODP - http://dmoz.org/ - ale dej pozor na vytvoření dobrého popisku a výběr správné kategorie, stejně to bude asi pěkně dlouho trvat. Pokud tam máš nějaké článk periodické povahy, doporučuji vytvořit jim RSS kanál a případně ho zkusit zařadit na tematicky blízké servery, které RSS agergují.

Víc informací najdeš na http://seo.nawebu.cz/, než se ale budeš na něco ptát, použij vždycky vyhledávání! Užitečné informace jsou také na http://vyhledavace.info/.
Lovetrue
Profil
Díky...na novém webu jsou nové články. Ale ty staré tam postupně ručně popřesouvám.

On se totiž starý web nepodařilo sakumprásk přesunout přes ftp a mysql. Zajímavé ovšem je, že na vpostatě stejném hostingu o několik dní před spuštěním mého nového webu byl spuštěn onen přesunutý web (ovšem databáze někde blbla, takže se zobrazují jen začátky vět a je to osekané ). A tento přesunutý web (ale nefunkční) , je v odkazech k nalezení.

Ale nový funkční tam prostě není.

No, jak říkám, počkám s časem a uvidíme. Přinejhorším bude bez možností být nabídnut ve vyhledávání..to je sice škoda, no ale svět se taky nezboří.

Tak se mějte a díky za rady (některé rady jsem sice nepochopil, ale to neva)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0