Autor Zpráva
mantus
Profil *
ked mam na stranke menu a chcem k nemu dat ze kliknem na jednu polozku v menu a zobrazuia sa dalsie polozky??
tuhle stranka v oprawe:nic tam neni ale pokusam sa tam furt daco doplnit
peta
Profil *
- mas tam spatnou slovenstinu, coz zpusobuje celkovou necitelnost. Doporucuji pouzit japonske znaky pro stejny efekt.
- www.w3c.org - HTML validator - taky nic moc vysledek, se divim, ze ti tam pak neco jeste funguje

kliknem na jednu polozku v menu a zobrazuia sa dalsie polozky
- to se dela javascriptem
Tady je teda slozitejsi priklad, ale na tu sipecku se to schova
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/efekty/drag/dragpp.htm

Jinak teda treemenu- otazky,odpovedi
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#www60
mantus
Profil *
peta
len vcera som ju zacal robit mozno preto tam nic neide vies ked mam cas tak tam daco dopisem ale toho casu.
PS:neprosil som o hodnotenie webu
peta
Profil *
mantus Ale nemuzu te to preci delat spatne, ne? :) Si pak na to zvyknes a az nastane cas to resit, budes mit spoustu prace s opravovanim. Uz jenom prepisovani textu jako je tento "oprawe". To si pouzivej na chatu, kdyz te to tesi, ale sim te, nedavej to na web. Na chatu se ta pismenka ztrati po odhlaseni, ale na webu je to 24 hodin a kazdy, kdo tu webku otevre, na prvni pohled zhodnoti, ze se jedna o polstinu a dal klikne na krizek a najde si jinou, ceskou, ci slovenskou v tvem pripade. A zas polak se podiva a ze nerozumi. Takze vysledek? webka naprosto zbytecna, nepouzitelna. Skoda ztracet cas s jeji tvorbou, ne?
jozob
Profil
Ja mám taký názor, že podobné stránky nepatria na internet. Stačí mi ten kúsok o pestovaní "Marianky"...
jozob
Profil
A aby som ešte trošku zavŕtal do HTML, je tam tabuľkový layout, takže ešte väčšie mínus...
peta
Profil *
jozob tabulkovy layout neni minus, jen to neni nej reseni pro rychlost zobrazeni. ne vsichni umi pouzivat CSS a je pro ne daleko jednodusi udelat tabulku. Kdyz ji udelaji ale dobre, tak je to skoro stejne dobre, jako jinak.

Muzu ti dat zrovna 1 priklad, kde tabulka vubec nevadi. Stranka, kde je pouze textove menu, mozna dostylovane s obrazky pres CSS a pravy spouec pouze pismenka, max. 1-3 mensi obrazky.

A proc si myslim, ze to neni tak spatne? Umis udelat opravdu kvalitni float a position? Vis, jak je to pracne?
- aby se to pri zvetseni ci zmenseni pisma nerozsypalo a nepretekalo
- aby bylo mozne se dostat na vsechny casti htm i pri okne 200x200
- aby se pri zmene fontu to nerozsypalo
- aby mel levy sloupec barvu az do konce, treba
- aby se stranka zobrazovala stejne ve FF i IE
a dalsi a dalsi. Fakt muzu rici, ze vetsina techto problemu poresi prave tabulka. Ikdyz ji taky nepouzivam.
peta
Profil *
jozob k tomu pismu, jedna se treba o to, ze stary CRT bezi bud na 800x600 nebo 1024x768, ale LCDcka jsou 19" a tam se fakt nevyplati jit pod 1200xneco. Takze si musis zvetsit pismo, at chces, ci ne. A kdyz se ti takova stranka rozsype... (tim nechci rict, ze treba moje tohle ma poresene, vubec :), ale nejsem sam, ze? :) )
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0