Autor Zpráva
Gerbil
Profil *
Nazdar, mám jeden problém: chcem spraviť niečo také, že kliknem na určitú vetu, pričom pod ňou sa zobrazí text. Keď na ňu kliknem znova, text zmizne. Už sa mi to aj podarilo spraviť (cez JavaScript), lenže problém je ten, že keď ten text spravím dosť dlhý, nerozdelí sa do riadkov, ale jednoducho pokračuje stále rovno a dosť to poškodzuje výsledný dokument. Asi to je preto, že text vkladám do premennej... neviete, čo s tým? (v tých premenných mi nefungujú ani HTML tagy).
Leo
Profil
Ten text co se ma schovavat / objevovat dejte normalne do odstavce a JavaScriptem mente jeho viditelnost. Leo
Gerbil
Profil *
To by bolo možné, lenže ja chcem, aby keď tam ten text nebude, tak tam bude iba jeden voľný riadok a nie celý prázdny priestor.
Honza Hučín
Profil
V tom případě je třeba měnit ne visibility, ale display. Tedy getElementByID("prvek").style.display="none".
Leo
Profil
A kdyz ten odstavec budete chtit zase zobrazit, tak mu nastavite

document.getElementById("prvek").style.display = "block";

Leo
Gerbil
Profil *
Ďakujem, vyskúšam to.
Gerbil
Profil *
Skúsil som to, ale vypísalo mi to, že: Object doesn´t support this property or method.
Leo
Profil
V tom pripade se dal da radit jenom pokud poslete konkretni kod. Leo
Anonymní
Profil *
Okay, tu je skriptový kód:

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!--

var show = false;

function Zobrazenie () {

if (show == true) { window.document.getElementByID("MainText").style.display="none";
show = false; }
else {
window.document.getElementByID("MainText").style.display="block";;
show = true; }

}

// -->
</SCRIPT>


---------------------------------------------------------------------- ----------

A tu je kód tej časti, kam chcem skript aplikovať:

<U OnClick="Zobrazenie()">Príbeh</U>
<P ID="MainText">
Jadro odstavca
</P>
Gerbil
Profil *
Zabudol som uviesť nick - tá správa s kódom je odo mňa. :)
Leo
Profil
getElementById (male "d"), pak tam mate dva stredniky, coz sice neni syntakticka chyba (prazdny prikaz je prispustny), ale... :-) Podminky muzete zjednodusit na proste if(show) (je to sama o sobe logicka promenna), a misto language="JavaScript" ma byt spravne type="javascript" (mala pismena). Podstatna je ale jen ta prvni vec, Leo
Gerbil
Profil *
Dikes Leo a Honza, uz to funguje!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0