Autor Zpráva
Radim
Profil *
Rád bych se zeptal, jak se řeší automatické přesměrování na jazykovou verzi stránky, podle toho z které země (IP) si je prohlížíte. Ve smyslu - někdo z USA dostane anglickou verzi, z Německa německou verzi... A jak to potom vidí robot vyhledávače?
Díky za odpovědi
Pachollini
Profil
Podle IP adresy, nebo HTTP hlavičky Accept-Language.
Robot to vidí podle toho, co pošle, což je důvod, proč bych to osobně radši nepoužíval a nechal uživatele pěkně vybrat.
Radim
Profil *
Tak jsem si prostudoval různé názory na tuto problematiku a asi to způsobem automatického přesměrování řešit nebudu. Uživatele nechám zvolit jazyk a případně bych ho uložil do cookies, aby tento uživatel při návratu na stránku měl nastaven svůj jazyk.
Pachollini
Profil
To mi připadá celkem rozumné.
Niel
Profil *
da sa to spravit dokonca aj google ma podobnu technologiu skuste nieco vyhladat priamo a skuste to iste vyhladat cez nejaky americky alebo japonsky proxac dostanete dost roznorode vysledky:)
Acci
Profil
http://halogan.xblog.cz/archiv/2005/08/php-prakticky-preferovany-jazyk -uzivatele
Návod, jak výběr jazyka řešit automaticky pomocí PHP podle HTTP hlavičky
roberta
Profil
podľa mňa je z IP adresy zisťovať jazykové nastavenie blbosť... napr. mám notebook, pripojím sa v net cafe v nemecku zobrazí sa mi stránka po nemecky, pričom po nemecky neviem ani slovo...

lepšia je možnosť podľa HTTP hlavičky, ale to tiež nefunguje na 100% (prehliadač ju ani nemusí poslať)

no a najlepšie riešenie je podľa mňa nechať výber jazyka na používateľa, tak ako to spomenul Radim
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0