Autor Zpráva
Lucka
Profil *
... se otevře vždycky když vlezu na nějakou stránku?

a bylo by fajn, aby v tom okně bylo napsný, jestli ho chcete otevřít i při další návštěvě a když ne, tak aby se už neotevřelo:)

de to?:)
izsak
Profil
Na Interval.cz bol dosť dávno článok o konfigurovateľných pop-up oknách.

Automatické otváranie okna po načítaní stránky ti nebude spoľahlivo fungovať. IE 6 SP2, Mozilla, Opera a ďalšie to zablokujú.

Ukladanie nastavenia sa robí pomocou cookies (je to v tom článku na Intervale napísané).
Kráťa
Profil
Lucka to je blbost, je to nespolehlivé, v momentě, kdy se vymažou cookies, tak to nefunguje. Navíc ať si přeci každý používá okno, jak velké mu vyhovuje.
Yuhů
Profil
Lucko, většina lidí má dnes už nainstalované blokovače nových oken, takže ano, jde to, ale strašně často to nefunguje. Lidé nemají automatické otevírání oken rádi.

Mrkni se na stránku
www.jakpstatweb.cz/javascript/window.open.html

To, aby se okno neotevíralo při příštím příchodu na stránku, se udělat dá. Dělá se to přes javascript a cookies a je to trochu složitější. Až se ti podle výše uvedeného návodu povede napsat kód tak, aby alespoň otevíral nové okno, tak sem asi zadej nový dotaz.
Lucka
Profil *
Já vim, že to má hodně lidí blokovaný - jenom chci takle na svejch stránkách udělat pfko:)

díky za pomoc!:)
izsak
Profil
Umiestnil by som malý náhľad (obrázkový, prípadne s textom "klikni" a pod.) na PF-ko niekde na stránku, aby sa to užívateľovi naozaj otvorilo (po kliknutí na odkaz sa pop-up okná spustia).

Skript na otvorenie okna by mal byť v onclick="", nie v href="" (niektoré prehliadače JS v href="" môžu blokovať a samozrejme: je dobré používať atribúty na to, na čo boli štandardom navrhnuté ;-))
Lucka
Profil *
fajn, měli ste pravdu - to automaticky se otevírající okno je STRAŠNÝ!

na poprvý je to hezký, ale když se otevře pokaždý, kdy vlezu na hlavní stránku, tak už z toho začínám šílet:)))


poradíte mi, jak to udělat, aby se otevřelo jenom jednou a pak už nééé:)?
Leo
Profil
"poradíte mi, jak to udělat, aby se otevřelo jenom jednou a pak už nééé:)?"

Jedine cookies. Ale, osobne bych vyskakujici okno nedelal, Leo
llook
Profil
Mě připadá vyskakovací okno strašný i na poprvý, ale pokud máš jiný názor, tak to můžeš udělat pomocí cookie. Prostě tenhle kód vlož někam mezi <head> a </head>.
<script type="text/javascript">

//<![CDATA[
window.onload = function() {
re = /^.*;?pf=ne;?/
if (document.cookie.search(re) == -1) {
window.open("pf.html");
document.cookie = "pf=ne";
}
}
//]]>
</script>

Cookies jsou takový krátký textový záznamy co si webová stránka může uložit u návštěvníka a je k nim možné přistupovat i přes Javascript. Návštěvník to ale může mít zakázané nebo je čas od času promazávat. Také může používat různé prohlížeče a ty pochopitelně cookies nesdílejí.
Leo
Profil
Tohle reseni ma to jednu vadu - pokud budou cookies vypnute, tak bude okno vyskakovat porad. Leo
llook
Profil
Sakra ten regulár jsem napsal blbě. Fungovat to bude, ale jistější by bylo řádek "re = /^.*;?pf=ne;?/" nahradit tímhle:
re = /;pf=ne;|;pf=ne$|^pf=ne;|^pf=ne$/


Prostě hledáme řetězec "pf=ne", kterému může předcházet text ukončený středníkem a po něm může následovat text, který začíná středníkem.
llook
Profil
Bez cookies mě napadá jedině ukládat si IP + User-agent, ale to má spoustu jiných vad a navíc by se to muselo odehrávat na serveru.
Pokud by PFko nebylo vyskakovací, ale umístěné normálně na stránce, tak by vůbec nevadilo, že by se zobrazilo vždy a také by to narozdíl od pop-upu vůbec nikoho neobtěžovalo.
Lucka
Profil *
dobře, překecali ste mě - neudělám ho jako pop up, dám jenom odkaz...:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0