Autor Zpráva
pikus
Profil *
Zdravím a sorry že tohle forum rozšířim o další možná nelogický dotaz.
Udělal jsem si takový primitivní stránky, hlavní stránku mám rozdělenou na 4 části (tabulkou 2 x 2) a chtěl bych, aby jedna její bunka se dala snadno aktualizovat - budu tam dávat aktuální informace apod. Proto bych obsah této bunky nezadal napevno, ale napadlo mě, jestli by se nemohl tahat třeba z wordovského dokumentu. (Zdálo se mi to nejrychlejší a nejsnadnější - stačilo by obměnit ten DOC a eftépéčkem ho zkopírovat na server)
Jak mám takovýhle "dynamický link" zadat???
Jde to???
Nebo se to dělá jinak? Nechci při každé minizměně předělávat zdrojový html soubory... Stejně tam budu mít jen krátký info texty, proto mě napadlo Word... Samozřejmě bych si pak musel hlídat aby ten DOC nebyl moc dlouhej apod.

Díky jestli někdo odpovíte a sorry jestli jsem uplně vedle, jsem absolutní beginner

pikus
Spikee
Profil
Dáš do tej tabuľky:
<? include "subor.htm"; ?>
Stačí ti potom obmieňať subor.htm.

Ale musíš:
Stránke v ktorej je tabuľka dať prípony .php
a musíš mať hosting s podporou php
pikus
Profil *
Díky moc. Takže to vypadá na delší studium, toho sem se bál:-)
izsak
Profil
pikus
Až také zložité to nie je, ale neviem prečo si väčšina ľudí myslí, že tvorba stránok je lízanie medu. Ak niečo chcete robiť, tak musíte mať kvalifikáciu. Keď sa chcete ulievať, tak choďte pracovať do jadrovej elektrárne ako Homer Simpson ;-)

Ten vkladaný súbor by mal byť len "fragmentom" HTML, nemal by obsahovať <!DOCTYPE>, <html> a pod., ale iba časť kódu, napr.:
<div id="news">
<!-- novinky -->
</div>

lebo ak budeš vkladať celú (=plnohodnotnú) stránku, tak to skončí v nezmyselnom kóde, napr.:
<body>
<div id="header">...</div>

<!DOCTYPE HTML 4.0>
<html><head>....</head>
<body>Novinky: ....</body>
</html>


<div id="content">...</div>
</body>

Síce to prehliadače spracujú, ale je to veľmi zasvinený kód.
Yuhů
Profil
pikus, tvůj dotaz je velmi častý. Pravděpodobně se jedná o největší úskalí tvorby stránek jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Opravdu je to na delší studium.

Způsobů, jak spravovat obsah, je více. Žádný není jednoduchý. Spíše než že by se unikátní obsah vkládal do šablonovité stránky, se častěji dělá to, že se do obsahové stránky vkládá (nějakým příkazem) stejné menu, hlavička a patička.

Kromě výše zmíněného PHP include (jak radil Spikee) se to dá dělat javascriptem, iframem nebo automatizací na straně autora. Word je ovšem v tomto ohledu absolutně nevhodný nástroj.

Prostuduj si například tuto diskusi na podobné téma
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=17 50
a (neskromně prosím) zejména moji odpověď.
pikus
Profil *
Díky Yuhů.
Pročtu si tyhle stránky a kdyžtak se zeptám znovu. To teda čumim, že na ty dotazy tak promptně odpovídáte - viz pana Spikee, který kvůli tomu odběhl od rozbalování dárků:-)
pikus
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0