Autor Zpráva
Cody
Profil
Mám takový problém, chci udělat formulář, který by se odesílal s mailem včetně přílohy (měly by to být fotka). Testovací verse je na této stránce: .http://xmagie.cody.szm.sk/twadas_galery/registrace.htm, na čistotu kódu či design nehleďte jde o test. Vím, že Yuhů psal, že to není žádná brnkačka, ale i tak bych to moc chtěl. Předpokládám, že to bude vyžadovat dynamicky generovanou stránku a databázi. Radši bych chtěl kdyby to šlo obejít bez databáze a staticky, ale je mi jasný, že to tak asi nepůjde. Nevíte někdo jak to udělat? Či obejít?
Možnost poslíat přes formulář mailto se mi nelíbí.
Děkuji za vše.
Yuhů
Profil
na serveru jsou nějaká nastavení pracovního adresáře, kam se ten přenášený objekt uloží. A z toho pracovního adresáře se to dá pomocí PHP převzít. Ale jak se to přesně dělá, to už fakt nevím. Dokonce marně hledám zdroje.
SuE
Profil
třeba by se ti hodil některý skriptík tady :-)
http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/File_Manipulation/U pload_Systems/
Cody
Profil
Díky moc, mrknu na to!!!
SuE
Profil
yuhů: move_uploaded_file ? ehm, to je tak jediné , co z php znám (pněvadž jsem si na tom nabila zobák), tak to honem musím použít :-)
Yuhů
Profil
takže něco málo, co jsem vyzjistil z Koska: existuje adresář, který se nastavuje v php.ini pomocí direktivy upload_tmp_dir. Tam se soubor nahraje, ale neumím ho převzít.

Odesílání pošty s přílohou popisuje Kosek na straně 229 a 230 pomocí IMAP_Mail_Compose(), ale vůbec tomu nerozumím.

Snad vám někomu tato dvě klíčová slova pomohou v dalším hledání.
llook
Profil
Kosek přece jen už trochu zastarává. Nejlepším zdrojem je nyní podle mě PHP manuál - Kapitola 20. Zpracování uploadu souborů (držím se hesla RTFM;)).
Cody
Profil
Jo tušil jsem, že se asi budu muset naučit v PHP a pak zde platí osvědčené RTFM:-//// Jen jsem tiše doufal, že to nějak obejdu staticky:-( Asi ne...
Yuhů
Profil
ok, jsem tu za lamu. Co je sakra RTFM?
SuE
Profil
read the fucking manual :-)
llook
Profil
Obecně platí, že pokud je v nějaké zkratce písmeno F, pak to bývá vulgární. Existují ale i jiné výklady té zkratky, Google třeba tu nejznámější nezná (že by důkaz existence škodlivých slov?):
Google - define:RTFM
Cody
Profil
Yuhů asi se neptáš b¨na úplný kraviny, takže ti nikdo neodvětil RTFM:-)) Hezky o tom psali na Intervalu:-))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0