Autor Zpráva
Prue
Profil *
Ahoj, portřebovala bych pomoct, protože si píšu styl k desingu a chci, aby všechno co je tučně mělo určitou barvu, ale pořád mi to nějak nejde. píšu tam tohle:
b {color: #C0742A}
je to špatně??
bojars
Profil
pořád mi to nějak nejde


To nejde znie akosi príliš všeobecne... mne to ide, písmo v tagu <b></b> je tučné a hnedé...
Prue
Profil *
no já to tam napíšu a pak si zapnu tu stránku a není to tam, to písmo mám pořád černý...a teď se mi aspoň povedlo dát aby se odkazy při přejetí myší zbarvily, ale v mozille se ta barva celá změnila a je taková divně modrá i když se po ní nepřejíždí...
bojars
Profil
Prue ak sa jedná o odkaz, tak nerob tú definíciu farby pre tag <b> ale pre samotný odkaz:

Príklad:

a {color: #C0742A;}
a:horver{color: white; background-color: #C0742A;}
Prue
Profil *
ne nejde o odkaz, ale o nadpis..pokud teda mluvíš tom tučným písmu...a ty odkazy se mi pořád barví na modro, ale jen v mozille...
Radek Hrabůvka
Profil
no já to tam napíšu a pak si zapnu tu stránku a není to tam, to písmo mám pořád černý
Téma jsi pojmenoval externí slyl, tak jen stručně, více a podrobně je na Externí stylopis
Do hlavičky HTML souboru dáš řádek: <link rel="stylesheet" type="text/css" href="mujstyl.css">
Vytvoříš ve stejné složce, jako máš HTML soubor, soubor "musjtyl.css" ve kterém bude: b {color: #C0742A}

Pokud tomu rozumíš, může se CSS soubor jmenovat jinak a může být uložený jinde, cesta je v href=

Přejížděný odkaz: zkus si něco tady o tom přešíst, probíralo se to mockrát, pokud bys i pak měl problémy, založ si na to nové téma.
Prue
Profil *
jo to já tam všecko mám, tomuhle docela rozumím....a stejně to nejede...vážně to nechápu..
Radek Hrabůvka
Profil
Tak to na dálku nepůjde, pokud máš možnost, hoď to ma web a dej odkaz.
esemeska
Profil
zkus jeste ten styl dat rovnou do hlavicky...nektery prohlizec si muze ulozit v pameti stare CSS a kdyz to pak zmenis, nacita se porad to same...zkus to tedy zmenit na interni misto externiho...
PS: jestli jsi nepochopil muj zbrkly text, tak jeste napisu...:D
Mistr
Profil
hoď to ma web a dej odkaz
A nebo sem, Prue, zkopíruj kód té stránky. Pokud možno jen ty nejdůležitější partie mající význam pro řešení Tvého problému.
Radek Hrabůvka
Profil
Tipoval bych chybu v tomhle:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="mujstyl.css">

Když, tak se koukni na ukázku, je tam i příklad ke stažení nastylovat <b>
Mistr
Profil
Radek Hrabůvka
Je-li toto: http://www.volny.cz/teststranek Tvůj web, pak věz, že na stránce http://www.volny.cz/teststranek/barvy1/ máš v posledním řádku stránky asi překlep v číslovce, ne?
Tomik
Profil
Mistr
OT: Já tam chybu nevidím...

K tématu:
Chtělo, jak píše Mistr, ukázku kódu, který zlobí...
Mistr
Profil
Tomik
Toto je správně?

v prvním sloupci je barva zadána jménem jako HTML atribut "bgcolor"
ve druhém sloupci je barva zadána jménem jako CSS vlastnost "background"
ve druhém sloupci je barva zadána číslem jako CSS vlastnost "background"
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0