Autor Zpráva
marfig
Profil
Můžete poradit softaware pro převod kódování souborů z win 1250 na ut 8?
Díky Martin
Plaváček
Profil
Co zkusit www.pspad.com ?
marfig
Profil
PsPad by sice šel, ale dělat to pro 100 souborů zvlášť není moc pohodlné. Já jsem hledal a našel soft který umožňoval konverzi celého adresáře, jenže neuměl utf...
Martin
Fred
Profil
Tuhle jsem narazil na opravdu ucelený přehled konertorů češtiny. Mrkni tam http://www.volny.cz/vorisekd/test.htm
marfig
Profil
Nejsem snad moc narocny, kdyz chci prevest hromadne cely adresar do utf... na toto jsem nenasel ani jeden program
halogan
Profil
iconv
Radek Hrabůvka
Profil
halogan Dokáže iconv přepsat i meta tag charset?
marfig Pokud by to iconv neuměl, tak meta tag charset přepíšeš v hromadně v PSPadu (hledat, hledání v souborech, dál je to jasné)
marfig
Profil
meta tag includuji, takže to není problém
Mám ještě dotaz ohledně PhpMyAdmina a MySQL
Web stránka je v utf, mysqladmin také, data v tabulce také v utf, přesto, data, která db vrátí a zobrazím je ve stránce jsou rozsypaná, musím ještě někde nastavit kódovou stránku, dotazů? nebo tak něco?
Dík
Hugo
Profil
marfig

Na nový dotaz je lepší založit nový thread. Nepíšeš v jakém utf kódování to máš, ale předpokládám utf-8. Po pipojení k db musíš poslat příkaz

set character set utf8
nebo
set names utf8

Popis těchto příkazů najdeš v manuálu.
marfig
Profil
Díky... přesně tohle jsem hledal..
Martin Snížek
Profil *
Jinak je dobrá utilita recode, původně z Unixu, ta umí snad všechna kódování světa. Celý adresář tuším neumí, ale dá se propojit třeba s Windows Scripting Hostem (protože se to ovládá z příkazové řádky), čímž se to vyřeší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0