Autor Zpráva
PerToon
Profil
Můj kamarád dělá takovou vědomostní soutež kde odpovědi vybíráte pomocí checkboxů a pak se odpovědi pošlou na mail.

Mám úspěšné javascriptové řešení, které ale posílá výsledky přes mailového klienta a co jsem si četl Yuhůův článek, tak to není nejspolehlivější, protože to dost často není nastaveno.

Zaujala mě ovšem možnost odesílání přes php. Jenže obsah zprávy mám jako javascriptovou proměnnou. Jak tedy můžu dostat do php funkce Mail něco z javascriptu? Koukal sem se dost jestli to někde je, a v podstatě moc řešení sem nenašel, většina jich spočívá přes posílání do adresního řádku a přečtení z php, ale bojím se, že délka adresního řádku bude omezena víc, než jakou délku bych potřeboval.

Nedá se teda nějak vložit do php kus javascriptového kódu nebo přímo proměnná? Nebo do javascriptu php kód? Děkuju.

P.S. Nebo se mám na ty kdo nemají nastaveného klienta vykašlat?
habendorf
Profil
Nedá se teda nějak vložit do php kus javascriptového kódu nebo přímo proměnná?

PHP kód zpracuje server a pak ho pošle klientovi. JS se provádí na klientovi. Takže by IMHO neměl být problém napsat něco jako

echo("<script type='text/javscript'>");
echo("jakykoliv script");
echo("</script>");

čili do prohlížeče dorazí normálně vypsaný ten JS v kódu stránky. Jen nevím, jestli je to přesně to, co jsi chtěl.
habendorf
Profil
Teď to čtu ještě jednou, ty chceš asi něco jiného. Já bych to asi posílal přes URL. Máš třeba 5 chceckboxů, 1. a poslední je třeba zatržený. Tak bych přes url poslal ...adresa?zatrzeno=10001
Případně kdyby jich bylo hodně, převést to na desítkové číslo. V tomto případě ...adresa?zatrzeno=17
PerToon
Profil
No, to nebude nejlepší, protože těch checkboxů je 184. Takže mít v adresním řádku 184 jedniček a nul není zrovna nejlepší a potom to zkontrolovat by bylo hustý. Desítkově by bylo 2 na 184-tou taky docela vtipný číslo, že by se počítač zapotil. Takže možnost přes URL prostě musím vyloučit.
Nešlo by to teda udělat jinak než přes URL?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0