Autor Zpráva
AnubiSeth
Profil
Dobrý den,

potřebaval bych takovou radu než s něčím začnu ... budu si dělat stránky v php ... nic složitého, všechno jednoduše. Zajímala by mě tato věc: mám includovat všechno zvlášť nebo includovat jen obsah? Myslím tím jako includovat hlavičku, tělo a patičku zvlášť ... Chtěl bych taky znát argumenty proč to nebo ono.

Za odpovědi předem děkuji
jozob
Profil
AnubiSeth
IMNSHO je to jedno. Keď si to zoberieš z hľadiska rýchlosti, na servere sa to moc nespomalí ak použiješ viac includov. A navyše to bude prehľadnejšie. Takže si vyber, čo Ti viac vyhovuje. Žiadne "záľudnosti" by to skrývať nemalo.
AnubiSeth
Profil
to jozob:

Díky ... udělám to všechno zvlášť. Kdyby byl problém, tak sem napíšu :))
simka00
Profil
já to dělám tak, že naincluduju (hrozné slovo) hlavičku, konf. soubor (fce, nastavení chyb atd.), v případě potřeby připojení k db. pak normálně napíšu obsah a nakonec vložím patičku.
AnubiSeth
Profil
to simka00

Já to udělám tak, že do souboru index.php budu includovat postupně všechno... nejsem programátor, takže to bude jen hlavička, menu, obsah a patička ... doufám, že tak, jak si to promýšlím, že to bude mít logiku ... no uvidíme :D
AnubiSeth
Profil
ups
Falcon16
Profil
co robim teraz stranky, tak index ma asi 11 riadkov. includujem head.php kde mam cely zaciatok stranok oc sa vsade opakuje (metatagy, nacitanie css, lave menu) + este includovane veci na prihalsenie/odhalsenie uzivatelov, zistenie title stranky. kde by bol normalne obsah includujem script na vyber zobrazovanej stranky. v nich potom este povacsine includujem pripojenie k databaze a dalsie. no a na konci indexu je includovany subor paticka, kde je submenu a ukoncenie sranky.

Includujem dost vela, ale ason neni proble, ked potrebujem nieco zmenit.
jozob
Profil
Falcon16
Už som mal index, ktorý mal 1600 riadkov :-) Ale to bola šialenosť.
AnubiSeth
Profil
to Falcon16:
Já to mám trochu jinak, ale pořád to funguje :) ... teď už jsem se základem docela daleko ... jen mi ty stránky dělají problém v Internet Exploreru ... Firefox a Opera je zobrazují správně ... bože, jak já proklínám IE
printf
Profil
Já to dělám tak trochu opačně:
index používám jen pro úvod, dále odkazuji na soubory příslušné jednotlivým akcím (diskuse.php, clanek.php, rejstrik.php atd..). V každém souboru requiruji jen nezbytné "knihovny" (php soubory obsahující pouze funkce) aby se nemusel zbytečně parsovat nepoužívaný kód. Funkce v knihovnách si svůj výstup ukládají do globální proměnné $obsah, název stránky do proměnné $nazev, dále drobečkovou navigaci a lokální menu. Potom se upraví přijatá data a zavolají potřebné funkce. Nakonec se vloží soubor s kostrou stránky, který obsahuje hlavní HTML kód stránky doplněný z těch globálních proměnných.
jozob
Profil
printf
"V každém souboru requiruji jen nezbytné "knihovny""
Presne tak to robím aj ja. V každom súbore je určitá špecifická rodina funkcií. Je to veľmi dobré riešenie. A navyše prehľadné. Odporúčam všetkým. (Štýl ako Céčko)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0