Autor Zpráva
fanky
Profil
dá se nějak udělat abych měl na svých stránkach hledání google, našel jsem tady něco na webu, ale nemám na mysli, aby to prohlédávalo moje stránky, ale abych měl na svém webu jenom google search okénko a po napsaní nějakého slova do políčka, aby mě to vyhodilo věci nalezené googlem, jako to v sobě má třeba Opera nebo Mozzila browser..
llook
Profil
Jasně, parazitní formulář. Pro Google může vypadat nějak takhle:
<form action="http://www.google.com/search">

<input type="hidden" name="ie" value="windows-1250">
<input type="text" name="q">
<input type="submit" value="Hledej šmudlo">
</form>

Kde místo windows-1250 dáš kódování své stránky.
Začátečník
Profil *
nebo trochu pečlivěji:
<form action="http://www.google.com/search" target="_blank">
<input type=text value="cohledam" size=25 maxlength=256 name=q style="font-size: 60%">
<input type=submit value="google" style="font-size: 60%">
</form>
llook
Profil
Začátečník
target="_blank", font-size: 60%? Děkuji, nechci. A kam se ztratilo kódování?

Data odeslaná formulářem jsou kódována stejně jako stránka s formulářem. O tom ale cílová stránka nemá ani tušení a třeba Google lze o vstupním kódování informovat tím parametrem ie. Ten hidden je v tom formuláři dost důležitý pro divné (třeba české) znaky.
Začátečník
Profil *
To Ilook:
- target="_blank" - holt když pak nechci do svého couvat
- font-size: 60% size=25 maxlength=256 - jen jako příklad, že i toto může fanky měnit
- kam se ztratilo kódování - když to funguje (v IE určitě, i s českými písmenky, v jiných nevím, stížnosti nebyly) tak mi to v patě neleží :-)
Začátečník
Profil *
Dodatek: sorry, Ilook, teď zkouším dříve nepoužité ž a není to ono.
llook
Profil
stížnosti nebyly
U webu se to má tak. Když je někdo nespokojený s nějakou službou, prostě ji nepoužívá. Skoro nikdo si nestěžuje.
Začátečník
Profil *
Když to dělám pro kámoše za kafe, stěžovat si může, to je v ceně :-)
S přidaným hidden je to už O.K., dík.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0