Autor Zpráva
Filip
Profil
Jak udělat patičku v pružném absolutně pozicovaném designu? Vyzkoušel jsem už skoro všechno co znám, ale nic nefunguje. Představoval bych si to asi tak jak, jak to má Yuhů na Jak psát web. Jestli mě nepomůžete budu se muset pustit do pitvy jeho stránek.
DoubleThink
Profil *
Patičku dej dovnitř toho elastického DIVu a nastav pozici:

bottom:0px; left:0px

případně:

bottom:-[výška patičky]px; left:0px
Yuhů
Profil
To s tím stylem bottom, jak radí doublethink, nebude fungovat, to ti to hodí na spodek okna, nikoli na spodek dokumentu.

Ta patička na Jak psát web má jednu ochcávku, která není vidět. A sice tu, že hlavní obsah mám vždycky delší než pravý sloupec. Někdy tam v nouzi flákám entery (ale to opravdu výjimečně). Jinak to totiž jednoduše vyřešit neumím.

Absolutní pozicování totiž nemá nic jako je clear pro obtékání.
DoubleThink
Profil *
Rád bych zvýraznil jedno důležité slovo:

> Patičku dej dovnitř toho elastického DIVu


In natura je to na Flash help
Filip
Profil
Díky ti Double Thinku, ale Yuhů má pravdu já mám totiž ty divy dva (sloupec a obsah) a potřebuju patičku přes celou šířku stránky a to asi fakt nejde normálně (CSS, HTML) udělat.
Anonymní
Profil *
Ja jsem to nejak udelal mrkni se na http://nase-c4.wz.cz.
Ale dobře to funguje jen v MSIE v ostatnich prohližečich je to rozhazeny :-(
Yuhů
Profil
Ještě k tomu bottom -- já vím, že jsi to myslel správně. Problém je ve chvíli, kdy ti patička musí přelést elastický blok a hlavně ve chvíli, kdy elastický blok obsahuje nějaký větší pozicovaný obsah. Pak prostě prohlížeči není jasné, kde je spodek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0