Autor Zpráva
Marcus33
Profil *
Potřeboval bych poradit s 2 věcmi:

1 - Jak udělat link do části tabulky?

2 - Jak udělat to, aby se v sudý týden zobrazovala jedna věc a v lichý týden druhá věc (krátký text a obrázek) automaticky?
Mistr
Profil
(1) Použij záložky (jindy nazývané jako kotvy). Píše o nich i Yuhů: http://www.jakpsatweb.cz/zalozky.html
(2) Rozlišování sudého a lichého týdne by mě také dost zajímalo, kterak se to dělá.
Mistr
Profil
Marcus33
K té dvojce mě ještě napadlo: co takhle poslat mail Tvé učitelce matematiky, zda na to nezná nějaký algoritmus? Nevadí, že jsi již třeba několik let ze školy pryč. Myslím, že ráda poradí.
habendorf
Profil
Myslím že v tom hledáte zbytečnou vědu. strftime("%V") by mělo vrátit číslo týdne a pak už stačí otestovat dělitelnost dvěma. PHP moc neumím, ale dělá se to myslím přes %2.
Mistr
Profil
habendorf
A kdyby to mělo být JavaScriptem? Já to totiž řešil přes JavaScript. V PHP jsem hodně velký laik.
habendorf
Profil
Pokud vím, tak JS nic jako číslo týdně vrátit neumí (možná ano, ale nevím o tom). Takže tam by se muselo více počítat. Ono se taky číslo týdne počítá různě. Jde o to, že když třeba rok začíná v sobotu, tak podle jedné metodiky je 1. týden ta sobota a neděle, podle jiné metodiky začíná 1. týden až v pondělí 3.1. U nás se myslím dle normy počítá jako 1. týden takový týden, který má alespoň 4 dny. Jinými slovy, 1.1. musí být nejdéle ve čtvrtek, aby se tento týden počítal jako první.

Takže prvně je třeba si ujasnit, jak to vlastně počítat.
Mistr
Profil
habendorf
Neznám přesnou metodiku 3 nebo 4 dnů, ale také jsem si již všiml, že v tom asi něco takového bude.

JS nic jako číslo týdně vrátit neumí
Také mám ten dojem...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0