Autor Zpráva
hw
Profil *
Dobrý den,
chci se zeptat, jakým způsobem říct vyhledávači, že jsem přesunul stránky. Přesunul jsem je z prostoru na Webzdarma na placený hosting a přesměroval jsem všechny stránky pomocí skriptu
<?php

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://www.mojestranka.cz".$_SERVER['REQUEST_URI']);
header("Connection: close");
?>

, který jsem našel myslím někde tady ve fóru, a který mám v chybové stránce 404.php (z původního prostoru jsem jinak vše kromě index.htm a 404.php vymazal). Jak to ale udělat u první (vstupní) stránky na staré adrese, když z ní nesmím (podle pravidel WZ) automaticky přesměrovávat? Chci prostě jen říct vyhledávačům (hlavně Google), že tahle stránka byla "Moved permanently", aby již nebyla ve výsledcích vyhledávání, ale nepřesměrovat, protože nevím, kdy ten starý web budu chtít zrušit. Dá se to prostě pomocí hlavičky
<?php

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
?>

, tzn. bez přesměrování "Location:...", po které by následovala normální HTML vstupní stránka s odkazy už na novou adresu? Nebo napsat něco do META hlavičky dokumentu?

Díky moc!
Leo
Profil
Podle me pokud pouzijete kod 301 Moved Permanently, tak server bezne neposila stranku, jen tu hlavicku, a klient ocekava, ze v HTTP hlavicce dostane novou adresu. Co udela pokud dostane krome hlavicky i data je ve hvezdach...

http://www.w3.org/Protocols/rfc2616/rfc2616-sec10.html#sec10.3.2

Leo
DoubleThink
Profil *
Odstraň všechny soubory (index taky) a nahraj tam .htaccess s přesměrováním - já to tak mám a nikdo mi účet nesmazal už půl roku.
hw
Profil *
2 DoubleThink: No, já mám zkušenosti, že když se mi na mých testovacích stránkách na WZ nezobrazovala reklama, protože tam samozřejmě nikdo nechodil, tak už sem měl v rootu .htaccess, že se mi nezobrazuje reklamay a že mi to smažou...
V každém případě jsem hodil normálně do HTML stránky ten PHP kód "Moved Permanently" bez přesměrování a zatím to běhá - stránka se normálně zobrazí. Pak za nějaký čas kouknu do Googlu a uvidím, jestli to pomohlo... A kdyžtak dám sem do fóra vědět :-)
Díky všem a pěkného Silvestra!
Fred
Profil
A nešlo by nějak rozlišit robota od prohlížeče, třeba takhle ?

<? if ( !eregi("MSN",$HTTP_USER_AGENT) AND !eregi("GoogleBot",$HTTP_USER_AGENT) AND !eregi("yahoo! Slurp",$HTTP_USER_AGENT)AND !eregi("holmes",$HTTP_USER_AGENT)AND !eregi("Jyxobot",$HTTP_USER_AGENT))
{
header(".......................");
}
else
{
header(".......................");
}
?>
hw
Profil *
2 Fred: No jít by to mohlo, jen nevím, jestli se stránka pro vyhledávače fyzicky otevře. Ale díky!
Taky mě napadlo ještě před přesměrováním otevřít pomocí onload="window.open()" v JavaScriptu nové okno, ve kterém by byla ta reklama plus zpráva, že byla stránka přesunuta sem a sem. Já vím - taky nenávidím popup okna, ale viděl jsem to i na jiných WZ stránkách a dočasně by se to možná použít dalo... Pak kdyby to z Googlu zmizelo, dal bych té stránce
<meta name="robots" content="noindex, nofollow">
Yuhů
Profil
hoď tam to přesměrování, i když to je v rozporu s pravidly wz. Já si myslím, že to není v přímém rozporu s pravidly, protože jde o jinou aktivitu, kterou se hlavně snaží zakázat -- to jest využívání adresy wz pro jiné projekty. Tady je to naopak. Ale to je jenom můj výklad.

Nech to tam měsíc, za tu dobu si tě Google přeindexuje na novou adresu. Hlavně oznam změnu adresy svým hlavním odkazovačům, to je důležitější než to přesměrování.
Yuhů
Profil
> Pak kdyby to z Googlu zmizelo, dal bych té stránce
> <meta name="robots" content="noindex, nofollow">

ne, to rozhodně nedělej. Napiš tam raději toto:

stránka přesunuta
<a href="nova-adresa">název webu, klíčová slova</a>
hw
Profil *
Yuhů: Díky moc. Udělám to tak, jak říkáš. V Seznamu, Centrumu, Atlasu a dalších jsem to už změnil, tak teď už jen ten Google :o) Tak ještě jednou díky!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0