Autor Zpráva
ladineks
Profil *
Potřeboval bych vědět, jak nasměruju text např. z levého menu na stránce, kde budou např. kontakty, fotky, historie, aby se mě to zobrazilo hned na pravo od této svislé navigační lišty. Nechci to dělat přes rámy, tabulka se mě zdá lepší. Teď se mě všechno otevírá v novém okně a to prácě nechci - chci aby se otevřel v té samé stránce, kde je hlavička a navigační lišta. Děkuju za radu.
ash721
Profil
Přepokládám, že web je psán statickým html. Proto:

1) Vytvořte si stránky:

kontakty.html
fotky.html
historie.html

Do každé stránky vložte hlavičku, menu, příslušný obsah a patičku. (Příslušný obsah = Obsah té stránky. Hlavička, menu a patička se bude v kódu na každé stránce opakovat.

2) Do levého menu v každé stránce prostě napište odkaz (bez target) na příslušnou stránku. Pokud všechny tři stránky existují, máte provázaný web.

Ukázka jednoduché stránky "Historie": (historie.html)

<html>
<head>
<title>Historie</titlle>
</head>
<body>

<div id="levemenu">
<a href="kontakty.html">Kontakty</a>
<a href="fotky.html">Fotky</a>
<a href="historie.html">Historie</a>
</div>

<h1>Historie</h1>

<p>
První odstavec
</p>

<p>
Druhý odstavec
</p>

</body>
</html>
ladineks
Profil *
to ash721. Děkuji, vyzkouším a dám vědět, jak se dílo podařilo.
TomasH
Profil
potřebuji, aby se odkaz z menu zobrazil na stejné stránce a menu zůstalo. Příklad - www.kuzelky.cz, kliknu na menu a obsah se zobrazí v jiném sektoru, menu zůstává a při rolování obsahu odjede. Nechci používat rámy - nechci statické menu, iframe - velikost rámu se nepřizpůsobuje obsahu. Jediná možnost - otrocky vkládat menu do každého odkazu z menu? (ať už je to pomocí php,css to je fuk). Neexistuje nejaký elegantrnější způsob?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0