Autor Zpráva
Vasek
Profil *
DD,

mate nekdo napad, jak vyresit blokaci zahranicnich navstevniku? Uplne idealni by bylo zrejme sehnat IP rozsahy velkych zahranicnich siti a zakazat je (pres htaccess). Je mi jasne, ze to neni 100%, ale velke procento takovych navstevniku by to odfiltrovalo. Nechci to resit tak, ze by se resolvovalo kazde hostname a pousteli by se pouze *.cz domeny, protoze nekteri isp (jako treba contactel maji hostname .net).

Takze moje otazka zni - mate nekdo tuseni, kde sehnat v nejakem pouzitelnem formatu ip rozsahy zahranici? A prosim vyvarujte se odpovedim, ze je spatne nekoho blokovat atd.

Diky
Falcon16
Profil
Taka otazkocka, naco topotrebujes? Nech rozmyslam ako rozmyslam, neviem prist na dovod, preco by chcel niekto znemoznit pristup ludom zo zahranicia na stranky
*Čvachta*
Profil *
To stejně neobejdeš. Půjdou přes českou proxynu. Chtělo by to testovat ty IP, jazyk prohlížeče. To ale taky není směrodatné.
Radek Hrabůvka
Profil
Nevím, co je u nás tak zvláštního, aby to ani třebas Slováci nemohli viděd. Celkem chápu opačný problém, aby našinec neviděl sousedku v akci na pornochatu. A taky si myslím, že na to stací pouštět pouze české IP, než skánět IP "zbytku světa".
Aspoň už vím, proč jsem párkrát vygůglil odkaz jdoucí přes katedralu.
*Čvachta*
Profil *
Radek Hrabůvka
Nebudeme kritizovat a radit. Raději se prostě schodneme, že to vlastně ve skutečnosti nejde.
Vasek
Profil *
Treba proto, ze mate projekt, ktery ma traffic stovky GB denne a potrebujete trosku limitovat zahranici, protoze je urcen primarne pro CZ navstevniky a ze zahranici ho radi linkuji. Nejde o to, ze by takove opatreni neslo obejit, ale o to, ze to 99% zahranicnich navstevniku neudela.
djlj
Profil
Co takhle:

deny from all
Allow from IP .cz
allow from IP contactel.net


atd... Jde jen o to zjistit, kteří čeští poskytovatelé nepoužívají českou doménu...
Vasek
Profil *
atd... Jde jen o to zjistit, kteří čeští poskytovatelé nepoužívají českou doménu...

ale to vyzaduje zaply dns resolving v apachi, coz je pro navstevovane weby nemozne (zdrzuje to)..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0