Autor Zpráva
Renata
Profil *
Mám založené stránky www.pekarny.unas.cz a chtěla bych je přizpůsobit i pro nevidomé. Našla jsem si návod, jak na to, ale pořád mi to nefunguje. Konzultuji to přes Skype s jednou nevidomou paní, ale ta mi jen řekne, co jí funguje a co ne, ale už mi neporadí, proč. Poradí mi prosím, někdo tady? Díky.
Marty
Profil
No v kódu je trochu binec (mnoho pevných mezer) a tabulky taky nejsou pro hlasové čtečky nic moc příjemného. Bohužel si ale nenapsala co přesně ti nefunguje, takže takhle naslepo můžu jen těžko něco poradit.

Pročti si http://pristupnost.nawebu.cz/texty/pravidla-standardy.php a popřípadně si web sama otestuj se čtečkou Jaws nebo hlasovým rozšířením pro Operu.
Renata
Profil *
Díky,
ten web dělal jako svůj první můj 15letý syn, takže to opravdu asi profesionální nebude.
Milka (ta nevidomá paní) mi říkala, že jí nefungují ("nevidí" je - ví, že tam jsou, ale "nevidí" o čem) už některé odkazy na úvodní stránce. Některé jo, některé ne. No a mě připadá, že je to všechno napsané stejně, tak nevím, proč něco jede a něco ne.
igamenir
Profil
Doporučoval bych, aby se ty stránky zpracovali přes css. Je totiž možné, že něco na stránce čtečka špatně chápe, a proto něco nepřečte. Při externích css se tohoto problému částečně zbaví a lehce se dá připojit css soubor speciálně pro "aural", tedy čtečku.

Jinak přístupnost pro nevidomé se týká hlavně toho, aby všechna grafika měla textovou obdobu, tj. alt a podobně. Pak aby stránka byla lineárně pochopitelná, tj. bez tabulek. Aby nebyly žádné odkazy na vizuální vjemy, třeba červené písmo nebo pravý sloupec.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0