Autor Zpráva
Wool
Profil *
Dobrý den,

jsem úplný nováček a potřeboval bych jestli nemáte někdo nějaký script, který zakáže přístup adresám ze seznamu IP adres (uloženého buď externě nebo uvnitř), byl bych vám moc vděčný

předem děkuji
Wool
Profil *
tak nic :D děkuju, už sem si to nějak vyřešil, kdyby to někdo hledal, tak jsem to provedl takhle

<?
$ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
if ($ip == "") {
echo "<strong>sem už nepiš.</strong>";
}
else
{
echo "<strong>OK.</strong>";
}
?>
tpikalek
Profil *
Mě se to zdá celkem zbytečný, protože většina "normálních" uživatelů internetu má automaticky přidělovanou IP adresu, takže se stačí odpojit a už tam zase může...
Wool
Profil *
no samozřejmě, nicméně já ho v banu odkážu na 404 tudíž si bude myslet, že stránka užř neexistuje (doufejme) a přestane obtěžovat
vrták
Profil *
Zajímavé. Bohužel jsem úplný začátečník a vůbec jsem to nepochopil. Kde je pak ten seznam IP adres? Dík.
koudi
Profil
Wool
A ještě bych si uložil cookies a pak zjistíš, jestli to neni ten samej akorát s jinou IP - a můžeš si ji rovnou přidat k tomu seznamu. Sice se to dá jednoduše obejít, ale co, zase to trochu profiltruješ od těch méňe zkušených :).

Jinak ban podle IP je podle mě vcelku kontraproduktivní - nikdy pořádně nezamezíš přístup tomu, komu chceš a je tu zároveň pravděpodobnost (sice malá), že tam nepustíš někoho 'slušnýho', kterej akorát zrovna chytil zabanovaou ipinu.
Wool
Profil *
vrták

ta ipka je hned v druhým řádku $ip= "TADY"

koudi

dobrý nápad
jozob
Profil
Teraz ma napadá taká vec. Riešenie pomocou sessions. Keby sa platnosť sessions nastavila na dlhšiu (požadovanú) dobu a banovalo by sa pomocou session ID. Čo vy na to? Šlo by to?
koudi
Profil
jozob
zajímavý nápad, ale session ti skončí při uzavření prohlížeče, takže by to moc nefungovalo.
jozob
Profil
koudi
Na niektoré zaheslované weby sa dostanem aj po uzavretí prehliadača, pokiaľ to stihnem do limitu. Podľa mňa by to šlo, pokiaľ nastavíš direktívu session.cookie_lifetime na dobu, po ktorú by užívateľ nemal prístup. Viac o session.cookie_lifetime
koudi
Profil
jozob
ale to je když jedu sessions přes cookies - a co když si je vypnu? V tom případě mam smůlu.
jozob
Profil
koudi
Stále je to istejšie riešenie ako IP. Oveľa menej ľudí identifikuješ podľa IPčky. Takže povedal by som, že sessions za pomoci cookies je najelpšia voľba. Ešte keby sa tak prenášala HTTP prototkolom MAC adresa :-)
koudi
Profil
jozob
no vždyť já řikal, že kontrola IP je dost nespolehlivá :).
Nejlepší způsob jak banovat je povolit příspěvky jen registrovaným už. a pak jednoduše blokovat jejich účet.

A nejen MAC adresa, ale i otisky prstů :).
jozob
Profil
koudi
"no vždyť já řikal, že kontrola IP je dost nespolehlivá :)."
Tak či si to hovoril neviem, ale viem, že si to písal :-)

"Nejlepší způsob jak banovat je povolit příspěvky jen registrovaným už. a pak jednoduše blokovat jejich účet."
Ak sa zaregistruje znovu?

"A nejen MAC adresa, ale i otisky prstů :)."
Ja by som povedal, že každý človek by mal dostať RFID implantát, unikátne IDčko sa bude niesť s HTTP požiadavkami a hotovo. Každý človek bude mať (konečene!) unikátne ID, ktorým ho identifikuješ. Ale to je hudba budúcnosti, snáď to príde. :-)
koudi
Profil
jozob

Tak či si to hovoril neviem, ale viem, že si to písal :-)
:-))

Ak sa zaregistruje znovu?
To už jde o to, jak si to zařídíš s registracema - jestli ji chceš povolit každýmu, tak to je blbý. Jestli to máš jen pro určitou skupinu lidí, tak tam se to asi dá nějak zařídit. Rád fotím, takže navštěvuju servery jako fotoaparat.cz a photopost.cz; na FA se může zaregistrovat kdokoliv, ale na PP si o registraci musíš zažádat admina. Nebo třeba na doom9.net (o videu) můžeš postnout příspěvky až 5 dnů po registraci. Jsou to určitý komplikace, ale i takhle se to dá řešit.

Ja by som povedal, že každý človek by mal dostať RFID implantát.....
No, to by teda bylo něco :). Ale to nikdy neprojde kvůli ochráncům lidských práv a jejich soukromí. Vem si jenom, co bylo křiku kvůli el. vybírání mýtnýho v německu - a tohle je mnohem brutálnější. Ale v demolition manovi to fungovalo :-).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0