Autor Zpráva
sreachhe
Profil *
som zaciatocni a neviem ake to rozlisenie ma byt lebo robim to v photoshope
Michalek
Profil
doporucuji maximalne 780 px na sirku
kelvin
Profil
Doporučuji maximálně 779 px na šířku ;)

http://www.kelvinet.cz/weblog/a/1100289310-posuvnikovy-pixel.htm
Leo
Profil
Nemuzes delat sirku stranky na pixel :-) Pokud chcete ctit monitor 800x600 tak je dobra rezerva vetsi, tak 760-765 px. Leo
kelvin
Profil
ano, taky jsem to doporučil jako maximum ;).
Kráťa
Profil
HTML stránku v Photoshopu?
Leo
Profil
"HTML stránku v Photoshopu?"

Je videt, ze nejste dotcen realitou :-) Rada stranek kupodivu vznika takhle - nejdriv grafika ve Photoshopu, pak kodovani, pak struktura a navigace, a nakonec - pokud zbudou sily a cas - obsah. Leo
llook
Profil
Leo
Spousta stránek je i kódována Photoshopem. Ten totiž nějak umí obrázek rozřezat a naskládat do HTML tabulky. Kód takových stránek je pak k zblití.
sreachhe
Profil *
no ja v tom este nemam jasno ako grafiku mam urobit vo photoshope bez textu proste len grafika a kodovanie mam urobit v napr:macromedii dreamwear??
lukysy
Profil
Čím dále se mi libí absolutně řešené šířky kolem těch 770px... Je to zajímavé v rozlišení 1024x768... :o)
Honza Hučín
Profil
I když je rozlišení 1024x768 dnes nejrozšířenější, je při pevné šířce vhodnější ji dělat pořád na 800 (lépe řečeno na 775 plus mínus něco) pixelů. Řada lidí má totiž v prohlížeči postranní lištu, která ukusuje velkou část okna. Takže pro zobrazení stránky zbývá vlastně šířka 800, ne 1024.

Jestli se to povede, možná se Yuhůovi vydaří výzkum skutečné velikosti viewportu. To pak budou daleko směrodatnější data než statistiky TOPlistu apod., které s postranní lištou a s oknem v menší velikosti nepočítají.
Polaroid
Profil
Už jsem to tady napsal asi tisíckát, takže ještě jednou:

Pokud máte dobré znalosti CSS, zamyslete se nad gumovým layoutem!

Není sice tak módní, jako mít stránku širokou 750px a uživatelé s vysokým rozlišením, ať si trhnou nohou, ale zato je to takový malý "programátorský" oříšek, takže se při tom určitě pěkně pobavíte, a ten pocit, když se ta stránka, se vším všudy, i z grafikou při změně velikosti okna krásně s pixelovou přesností posouvá, zasouvá, mění velikost..... hmmmmmmm prostě nádhera!

Jinak pro nebezpečnou dvojci začátečník+photoshop to samozřejmě vhodné není!
Honza Hučín
Profil
Polaroide, samozřejmě je vhodné, aby webdesigner zvážil různé možnosti. Tvá připomínka rozhodně má smysl.

Tady byl vznesen konkrétní dotaz k rozlišení, takže pokračování diskuse pevný vs. gumový layout zde není žádoucí. Jestli chceš tedy diskutovat obecně o gumovém layoutu, zkus se podívat do starých témat, nebo si založ nové. Díky za pochopení.
Polaroid
Profil
jj
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0