Autor Zpráva
Celebi
Profil
Dělám webové rozhraní (v php) pro aktualizace na svém webu ze svého webu a nevím jak nastavit, aby se text přidal na určité místo v jiném souboru. Jak to udělat?
Michalek
Profil
text jednoho souboru
<? include("druhy.php");?> //tohle vlozi obsah druheho souboru
dalsi text jednoho souboru
Celebi
Profil
Nevím jestli špatně chápu nebo jsem ten dotaz asi špatně definoval.
Na svém webu dělám rozhraní, ze kterého za pomocí formuláře chci odesílat tabulku s určitými údaji (testem aktualizace) a ta by se měla zobrazit hned za tagem body v těle stránky s novinkami.
Honza Hučín
Profil
Aha. Jestli tomu dobře rozumím, chceš odněkud z webu něco poslat formulářem tak, aby se to na určitých stránkách (stejných nebo jiných) projevilo.

Na tohle musíš mít místo, kam odeslané informace uložíš, a mechanismus, jak si to z něho vyzvedneš a zakomponuješ do stránek. Nelze něco odeslat někomu přímo do prohlížeče (při použití HTML).

K tomu typicky slouží databáze a dynamické generování stránek. Tedy je potřeba rozumět serverovému skriptování. Funguje to tak, že po požadavku na stránku server podle zadaných příkazů (například v jazyce PHP) stránku sestaví (s případnými dotazy do databáze) a odešle. Bez databáze se teoreticky dá obejít, ale bez serverového skriptování ne.

Takže shrnutí: nastuduj si, jak se dá pomocí serverového skriptování (např. PHP) spolupracovat s databázemi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0