Autor Zpráva
Axamith
Profil
Už nějakou dobu používám soukromou e-mailovou adresu. Teď jsem navíc dostal další firemní. Zajímalo by mě, jestli je možné e-maily přesměrovat, aby došly vždy jenom na jednu, abych nemusel kontrolovat obě schránky. A ještě jeden dotaz. Lze odeslat e-mail na jednu adresu tak, aby jeho kopie došla automaticky na další adresy, aniž bych zadával ručně adresu kopie ???
Díky
Tin
Profil
1) ano, je to možné
2) asi to taky půjde
-------------------------------------------------
Pozn.: přesný postup neznám, záleželo by na tom, odkud kam chceš posílat. Stahuješ-li to do Outlooku, někde v účtech by to mělo jít nastavit. Na seznamu jsem viděl možnost přesměrovat z ost. schránek na seznam. Ale na to, JAK to udělat, se už naštěstí neptáš ;-) Zkus se spíš ptát přímo poskytovatele
Mistr
Profil
je možné e-maily přesměrovat, aby došly vždy jenom na jednu
Ano. Ve své e-mailové schránce se podívej na filtry (budeš to mít někde v nastavení schránky). Ve filtrech si pak nastavíš, aby jakákoliv pošta, která do schránky přijde, byla přeposlána na jinou adresu, kterou zadáš.

Lze odeslat e-mail na jednu adresu tak, aby jeho kopie došla automaticky na další adresy, aniž bych zadával ručně adresu kopie
Myslíš při tvorbě e-mailu ve schránce? Tak to nevím, záleží na možnostech konkrétního programu či rozhraní. Pokud máš na mysli adresy na webu, tak to možné je. HTML kód by vypadal například takto:
mailto:jara@cimrman.cz?cc=yuhu@gmail.com
Mistr
Profil
Tin
Já se na to vykašlu... :-)
Tin
Profil
Mistr
Proč?
Myslím, že jsi odpověděl lépe než já. Ty na mě máš docela smůlu, co?
Mistr
Profil
Tin
Protože jsi to napsal dřív než já.

Mám na Tebe smůlu? Nevím, možné to je. Podobně jsem zase minulý týden u jiného tématu "závodil" s Bojarsem. Tehdy jsem vyhrával já. :-)
Axamith
Profil
1) Jako postovního správce používám Mozillu a už jsem to našel v nastavení účtu.
2) Dotaz trochu upřesním. Jsem hlavní organizátor závodu a jako kontakt bude uvedena moje adresa. Když někdo odešle e-mail z jakéhokoliv správce pošty, potřebuji, abych to dostal já + dva další kolegové, aby měli přehled, kdo už je přihlášený.
Jde to ???
Mistr
Profil
Axamith
Napadají mě dvě řešení:
(1) Předpokládám, že kontakt bude uvedený na nějakých web stránkách. Pak můžeš použít něco takového, co jsem Ti radil (s tím Cimrmanem a Yuhůem)

(2) Založit si novou e-mailovou schránku (například zavod-miru@centrum.cz) a ve filtrech si nastavit, aby jakoukoliv příchozí poštu poslat na Tvojí adresu, dalším filtrem, aby jakokoliv příchozí poštu poslal na kolegovu adresu a pro třetího kolegu opět úplně stejné nastavení.
Axamith
Profil
To Mistr : Díky za radu, použiji druhou variantu. Adresa bude na několika stránkách a do jejiich kódu nebudu mít přístup, ale pomocí fitru je to dostačující řešení.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0