Autor Zpráva
krivers
Profil *
Jde nějak zamezit zobrazení zdrojového kódu stránky????????
habendorf
Profil
Ne
esemeska
Profil
Ne
určitě to jde, ale teď si nemůžu vzpomenout.
PerToon
Profil
esemeska- Neexistuje řešení které by se nedalo s určitým stupněm jednoduchosti překonat.
habendorf
Profil
esemeska: určitě to jde, ale teď si nemůžu vzpomenout

A já se s tebou vsadím, že si ani nevzpomeneš.
RPG
Profil
krivers
Nejde, bohužel. Tedy, žádným praktickým a použitelným způsobem.
Hugo
Profil
Skutečně to nejde. Tady se to řeší každou chvíli. Je možné zakázat pravé tlačítko myši, ale zdroják zobrazíš i pomocí menu. Navíc je celá stránka uložená v tempu na disku.
habendorf
Profil
A taky pro to IMHO není vůbec žádný důvod.
Hugo
Profil
Jediná možnost je nacpat celý web do flashe, ale to je hodně práce navíc a z hlediska přístupnosti apod. to není to pravé ořechové.
habendorf
Profil
Hugo: Jo, ale to už v podstatě ani není web.
Hugo
Profil
habendorf

To si taky myslím, ale nechtěl jsem začít s flamem, tak jsem radši nic takového nepsal. :-)
esemeska
Profil
A proc jsem tedy byl na stránkách, kde se zdrojak nechtel zobrazit????
...vim ze by to slo obejit treba ulozenim a zobrazenim v textoven editoru:( to je pravda.
WanTo
Profil
A proc jsem tedy byl na stránkách, kde se zdrojak nechtel zobrazit????
Protože jsi byl na stránkách nějaké naivní lamy, která si myslela, že zdroják zakázat jde.

Jinak naprosto spolehlivý způsob, jak zdroják otevřít, je něco takového:

wanto@karmaj:~> telnet www.google.com 80
Trying 64.233.161.104...
Connected to www.google.com.
Escape character is '^]'.
GET / HTTP/1.1
Host: www.google.com

HTTP/1.1 200 OK
...
Dero
Profil
Jediná možnost je nacpat celý web do flashe

.swf se dá s menší či větší úspěšností dekompilovat.


Jde nějak zamezit zobrazení zdrojového kódu stránky????????

Nevím, proč by to mělo jít. Je to pořád dokola, autoři webu si neuvědomují, že zdroják webu musí zpracovat prohlížeč a to v původní textové podobě. Nevidím důvod pro to, aby někdo zdroják skrýval. Při vší úctě, webdesigneři, kteří jsou mistry svého oboru, žádné skrývání nepotřebují, protože chápou princip otevřeného webu a začátečníci zase s největší jistotou nevymyslí nic převratného a jejich splácaniny stejně nikdo kopírovat nebude.

Maličko jiná je situace kolem JavaScriptu, kde se dá vymýšlet a tvořit zcela nově, ale ten jazyk má prostě daná specifika a proto se autor musí rozhodnout, jestli chce své nápady před veřejností skrývat či se jimi pochlubí. Ke znečitelnění javascriptu slouží tzv. obfuskátory, které zejména ve složitějším a rozsáhlejším kódu udělají neskutečný nepořádek při zachování funkčnosti. Člověk bez nástrojů ze zdrojáku moudrý nebude a automatické nástroje (deobfuskátory) často také nejsou mnoho platné. Ale ani s takovým znečitelňováním nesouhlasím.
Filips
Profil
Dero - už jsem viděl tak prasácky napsaný zdroják, že bych se za něj styděl. Tzn, že bych byl rád kdyby ho nikdo neviděl:-)

Filips
krivers
Profil *
Ne mně jde o to jak schovat hesla ktera tam jsou

<html>
<head>
<title>drama</title>
</head>

<body>
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!--
function Login(){
var done=0;
var username=document.login.username.value;
var password=document.login.password.value;


Jde mi o tuto část neboť tam je přihlašovací jméno a heslo a tak jak to mám schovat


///--------------------------
if (username=="Josef" && password=="hesilko") { window.location="INDEX.HTML"; done=1; }
if (username=="Karel" && password=="tajneheslo") { window.location="INDEX.HTML"; done=1; }
if (username=="Jeroným" && password=="mrkev") { window.location="INDEX.HTML"; done=1; }
if (username=="Kazimír" && password=="heslomoje") {
///------------------------


window.location="INDEX.HTML"; done=1; }
if (done==0) { alert("Bylo zadáno špatné jméno nebo heslo!"); }
}

</SCRIPT>

<form name=login>
<TABLE WIDTH="100" BORDER="0" CELLSPACING="2" CELLPADDING="0">
<tr><td colspan=2><center><FONT FACE="HELVETICA CE, ARIAL CE, ARIAL, HELVETICA" SIZE="3"><b>Přihlášení uživatele:</b></font></center></td></tr>
<tr><td>Jméno:</td><td><INPUT TYPE="Text" NAME="username"></td></tr>
<tr><td>Heslo:</td><td><input type="password" name="password"></td></tr>
<tr><td colspan=2 align=center><input type=button value="Přihlásit se" onClick="Login()"></td></tr>
</table>
</form>
</body>


</html>
PerToon
Profil
Jestli chceš udělat hesla tak se vykašli na javascript. Použij php.
krivers
Profil *
No jo to se řekne ale já php vůbec nerozumim
Dero
Profil
No jo to se řekne ale já php vůbec nerozumim

Naučíš se. Úplné základy Ti nezaberou víc než víkend, věř mi. Na rootu (root.cz) tuším vycházel poměrně rozsáhlý seriál.
Hugo
Profil
Spíš se podívej na
http://www.linuxsoft.cz

Na zaheslování stránek je minimálně vhodné používat skripty, které běží na straně serveru.
peta
Profil *
esemeska viz WanTo, existuje nejmin 10 dalsich zpusobu, jak zobrazit zdrojak, kdyz to ma zakazany. 1 takovy je vypnout JS, ktere ti omezuje prave tlacitko nebo spousti ruzne MS ochrany. Nastroje - moznosti - javascript - disable :)
Dalsi moznosti je ulozit si stranku na disk
Dalsi je pak prohlidnout si stranku v adeesari temporary - inet

Velmi zajimavy zpusob je sifrovani stranky Javascriptem.
Dalsi velmi zajimavy zpusob je pouzit IE zip - kompresi nevo IE cryptography. Problem je, ze mimo IE se stranka neda spustit.

krivers
PHP je totez jako JS v blede modrem. Je to ve vsem podobny, jen vsude musis poctive davat stredniky ";" a musis promenne psat s "$" (coz je v celku i vyhoda, hned vis, co je promenna a co je funkce) a pokud chces pouzit vnejsi promennou musi se do funkce pripsat "global $promenna;"
A jeste se to cele pise mezi <? ... ?>
Vypis na obrazovku je "echo $promenna;"
Nejjednodussi a nejuzitecnejsi PHP vecicka je
<?php include("soubor.htm") ?>
manual
cz.php.net/ + funkce
treba:
cz.php.net/include
cz.php.net/echo

v JS to skryt, nejjednodussi je pouzit cryptovani. Ale sikovnejsi clovek si s tim poradi, protoze poskytujes dekodovaci algoritmus.
Pripadne se jeste pouziva .htaccess soubor (to nema s JS nic spolecne, je to omezeni prav pro urcite soubory)

Rekneme ze hesla budes mit presne stanovenou delku, treba 5 znaku
(v tvem pripade bych jako heslo povazoval heslo=login+heslo , vidim naprosto zbytecne porovnavat rovnost 2 promennych)
// sifrovani
b=[];
a="ahoj ";
p=[4,0,3,1,2]; // cisla od 0 do 4 pro presun znaku
a=a.split('');
for (i=0;i<5;i++) b[i]=a[p[i]];
b=b.join();
document.write(b + 'zasifrovane');

// desifrovani (je skoro stejne, jen p[i] je jinde)
b=[];
a=" ajho";
p=[4,0,3,1,2]; // cisla od 0 do 4 pro presun znaku
a=a.split('');
for (i=0;i<5;i++) b[p[i]]=a[i];
b=b.join();
document.write(b + 'rozsifrovane');
if (vstup == b) ...

Jenomze tohle neni tvuj hlavni problem, tvuj problem je, ze ve zdroji vidis index.htm, ktery si muze kdokoli zkopirovat do adresniho radku, takze ten bys musel taky sifrovat.
Pak jsem videl takovou legracku s regularnimi vyrazy...
$n@!L
Profil *
A co takhle cele stranky vytvorit pomoci malovani to tam pak skoro zadnej zdrojak neni
PerToon
Profil
$n@!L- To je hodně interaktivní řešení.
computerworld
Profil
jde to lehce. ve stránce dáš IFRAME (s textem který chceš zamezit) a zakážeš pravé tlačítko. uživatel zobrazí jen to okolo IFRAME ale obsah v IFRAME nezobrazí.
Timy
Profil
computerworld
vypnu JS a sem tam. I kdybych měl opsat adresu ze zdrojáku tak se tam vždycky dostanu.
Acci
Profil
Prostě a jednoduše: nelze žádným bezpečným způsobem zabránit zobrazení zdrojového kódu HTML souboru. Stejně v něm není nic zajímavého, co by v něm kdokoliv hledal...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0