Autor Zpráva
trAble
Profil *
Neporadíte někdo, jak co nejjednodušeji vytvořit html tabulku z dat, která mám v excelu? Uložit jako html přímo z excelu nechci, protože to dělá příšerný zápis (nechutně velký a strašně nepřehledný). Já s chci pak tabulku sám dobarvit. Nechce se mi ale data manuálně přendavat, protož je jich poměrně hodně... Předem díky za typy (třeba i na nějaký freeware editor, který tabulky umí).
Začátečník
Profil *
V excelu udělat další volné "mezisloupečky", do nich namnožit do prvního sloupce<td> do dalších </td><td> ... do posledního </td>

do prvního řádku <tr> do posledního řádku </tr>

A pak za poslední sloupec namnožit vzorec pro zřetězení obsahu buněk na řádku, a do dalšího sloupce "vložit hodnoty" z vzorečkového.
Začátečník
Profil *
Sorry, opět blbě zkopírováno, takto:

V excelu udělat další volné "mezisloupečky", do nich namnožit do prvního sloupce<tr><td> do dalších </td><td> ... do posledního </td></tr>

do prvního řádku <table> do posledního řádku </able>

A pak za poslední sloupec namnožit vzorec pro zřetězení obsahu buněk na řádku, a do dalšího sloupce "vložit hodnoty" z vzorečkového.
Plaváček
Profil
No.. asi nemáš k dispozici Dreamweaver, ale můžeš si stáhnout zkušební verzi. V režimu designového návrhu postačí CTRL+C v Excelu a CTRL+V v Dreamweaveru. Ten následně vyrobí poměrně úhledný kód, který se dá snadno zjednodušit. Nedávno jsem zjistil, že totéž dokáže i s tabulkou spatlanou ve Wordu. Velmi užitečná věc.
trAble
Profil *
Super! Díky za tip. Zkušební Dreamweaver nechci - třeba by se mi zalíbil a platit nechci (a kradený soft na pracovním poči taky moc ne). Ale ten první tip, to je celkem nářez - jak jednoduché, ale jak účinné. :-)) Pak už to jen vytáhnu jako txt a doupravím...
Yuhů
Profil
dělám to stejně jako Začátečník, akorát si ještě někdy pomáhám funkcí Concatenate.

Pokud je potřeba pravidelný export dat, používám ODBC a jdu do něj PéHáPkem.
Kajman_
Profil *
Já používám v tabulkáči při takovémto generování hlavně funkci if (třeba přímo na to barvení :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0