Autor Zpráva
mag0r
Profil *
chci udelat chat ale ne pomoci frames nejak prece musi jit reloadovat jenom obsah <div></div> poradi nekdo?
fimmos
Profil
Třeba pomocí JavaScriptu a AJAXU, ale když by ho měl někdo vyplej, tak stejně nic nenaděláš než frames.
Plaváček
Profil
Chat je zrovna webový projekt, kde mají frames své nezadatelné místo a vůbec bych se nebránil je použít. Ostatně, máte k podobnému účelu i v XHTML normu Frameset. Tak proč se drbat pravou nohou na levé hýždi, ne?
mag0r
Profil *
o ajaxu sem slysel ale nenasel sem priklad jak udelat aby se tend iv reloadoval terba akzdych 10 sekund nasle sem tam jen zmenu obsahu pri kliknuti na neco nebo tak bohuzel ajax neovladam tak abych si to zvladnul sam udelat a jina moznost neexistuje? asi sem odkazanej na frames co :)))
gajdynator
Profil
Plaváček
Pozor na to slovo "škrabať". U nás je to nadávka ...
Leo
Profil
"Chat je zrovna webový projekt, kde mají frames své nezadatelné místo a vůbec bych se nebránil je použít. Ostatně, máte k podobnému účelu i v XHTML normu Frameset. Tak proč se drbat pravou nohou na levé hýždi, ne?"

Protoze pokud pouzijete klasicky meta pro obnoveni ramu tak neumerne plytvate prenosem dat. Chat je zrovna webovy projekt, kde JavaScript na pozadi stranky (asynchronni, napr. Ajax) ma sve misto, Leo
Chamurappi
Profil
Reaguji na Plaváčka:
Ostatně, máte k podobnému účelu i v XHTML normu Frameset
Záleží na tom, čemu říkáš norma. To slovo vnímám jako synonymum pro standard a pod webovým standardem si představím W3C doporučení nebo nějakou jinou specifikaci. Nazývání DTD normou považuji za chybu. Pak by mohly být normální stránky Normy při validaci proti normě ve shodě s normou proti normě. Chudák normalizovaná Norma.

Tak proč se drbat pravou nohou na levé hýždi, ne?
Záleží na tom, čemu říkáš noha.

Reaguji na mag0ra:
Stačí ti trochu umět JavaScript, samotný objekt XmlHttpRequest není složitý na ovládnutí. Víš-li už, jak s jeho pomocí něco načíst do <div>u, stačí zavolat setInterval(načítací funkce, čas v milisekundách) a máš hotovo.
mag0r
Profil *
diky moc za rady no koukam ze to jeste zatim udelam pomoci frames javascript prave moc neovladam a delat neco necim co tolik neovladam mi prijde jako blbost radsi to udelam pomco frames a zkusim se naucit javascript:))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0