Autor Zpráva
snbcz.com
Profil *
Mrkněte na [code]http://www.snbcz.com[/code] - určitě tam vidíte statistiku od TOPlistu..no a tu bych moc rád dostal úplně dolů pomocí CSS.
Nevíte jak na to?

(omlouvám se, že jsem zde dal link na své stránky, ale než bych tady dlouhosáhle vysvětloval co a jak - příjde mi tohle mnohem lepší ;) )
Miloš
Profil
Není za co se omlouvat, takhle je to opravdu lepší.

1) Pokud se nebude měnit obsah levého sloupce můžeš dát té statistice větší horní okraj:
do řádku <div style='border: 1px dotted black; width: 150px; text-align: center;'>
přidat <div style='border: 1px dotted black; width: 150px; text-align: center; margin-top: 150px;'>

Používat ale přímé styly (<nějaký_tag style="blablabla…) je cesta do pekel. Vřele doporučuju místo oněch style="" třídu (class="nazev_tridy"), případně ID (id="jmeno") a všechno napsat do přilinkovaného stylu.

2) Další řešení by mohlo být v pozicování – celému levému sloupci zadat position: relative; (bez souřadnic) a tomu toplistu třeba position: absolute; bottom: 5px; (inspirováno Pixyho formátováním akordů).
snbcz.com
Profil *
jenže já mám celý web dělaný na bázi float: left; a vnořování divů :(
takže relativním pozicováním bych si buď celý web rozhodil nebo bych to musel celé předělat.. (když přidám div s position:relative, tak mi ho nebudou ostatní vnořené divy s float: left roztahovat ... tím pádem bude mít vždy stejnou velikost)
další věc je, že velikost divu s fotkama a pod ním i toplistu je jen zdánlivá..div je vždy jen tak velký - podle toho, kolik obsahuje fotek
habendorf
Profil
Jsou v podstatě dvě možnosti. Zatím popíšu jednu, kdyžtak se ozvi, napíšu i druhou.

Ten toplist dej v kódu do té patičky, patičce dej position:relative - tím se vytvoří lokální souřadnicový systém. A tomu toplistu dej position:absolute a nějaký záporný top.
snbcz.com
Profil *
díky moc .. fackuju se, že mě to taky nenapadlo ;) Funguje to výborně..
ale jen ze zvědavosti .. mohl bys mi napsat i tu druhou možnost? Pokud to teda není ta možnost - předělání celého layotu do relative..
habendorf
Profil
Druhá možnost je určitě lepší, ale pracnější (zas ne o moc).

1) Stránku jakoby ukončit už před "Weby se stejnou tématikou" (nezapomenout na clear)
2) Udělat opět dvousloupcový layout (není problém, vše máš připraveno, využiješ stávající třídy), no a v něm vlevo počítadlo a vpravo to "Weby se stejnou tématikou". Patička na závěr a hotovo.
snbcz.com
Profil *
jj rozumím..ale asi zůstanu u prvního řešení - sice není tak "čišté", ale v mém případě je pohodlnější, protože část "weby se stejnou tématikou" se includuje jen s úvodní stránkou..takže by to poté bylo mnohem složitější..
habendorf
Profil
OK. Ještě jedna věc: vem si výšku toho toplistu + něco navíc a dej to jako spodní padding levého sloupce. Protože pokud by obsah levého sloupce byl delší než obsah pravého, tak by se ten obsah s toplistem tloukly.
snbcz.com
Profil *
taky jsem si toho všiml .. díky ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0