Autor Zpráva
INSiGHT
Profil
Zdravím,
mám následující obrázkové menu s třemi polohami a mám k němu dvě otázky.

a) Při současném CSS se v IE třetí poloha tlačítka zobrazí, až po odjetí myši (Opera, FF ihned po kliknutí) - to bych rád odstranil.
b) Zajímalo by mně, jestli lze udělat obrázkové menu s třemi polohami tlačítka i jinak (s ohledem na sémantiku) přes UL?

odkaz: http://bubblebeatz.cz/wei/index.htm

Bohužel většina webů používá polohy dvě, takže jsem adekvátní řešení na inetu nenašel a nerad bych to řešil JavaScriptem.

Předem, díky za postřehy a nápady.

INSiGHT
Filips
Profil
Moc ten dotaz nechápu. A jinak, nevěděl jsem kam kliknout. Toto bych nedoporučoval.

Filips
WanTo
Profil
Moc ten dotaz nechápu. A jinak, nevěděl jsem kam kliknout. Toto bych nedoporučoval.
Prostě k a:hover ještě přidal a:active. Když klikneš na menu a podržíš myš, uvidíš třetí obrázek. Teda pokud nepoužíváš IE ;-)
WanTo
Profil
b) Zajímalo by mně, jestli lze udělat obrázkové menu s třemi polohami tlačítka i jinak (s ohledem na sémantiku) přes UL?

<ul>
<li><a href = "#">odkaz</a></li>
</ul>
INSiGHT
Profil
Filips: Já teď neřeším, jestli tohle menu, nebo jiný, ale jde mi o princip tří poloh na tlačítkách v menu.

Jinak jde prakticky o Pixyho řešení z wellstyled.com.

WanTo: No, jak udělat klasický UL menu samozřejmě vím, ale jak ho udělat třípolohový a s obrázkama na pozadí?

Pravda nezkoumal jsem to do hloubky, protože když Pixy používá místo UL DIVy, tak to bude asi mít své opodstatnění.
WanTo
Profil
INSiGHT
Uděláš to úplně stejně jako to máš teďka. Odkazům necháš hover, active a jejich pozadí stejně jako to máš teď a UL a LI jen trochu nastyluješ podle vlastní potřeby.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0