Autor Zpráva
pskovajsa
Profil
Ahoj,
rád bych poprosil o radu. Na stránce mám tabulku a v jedné z buněk mám definovaný Iframe. DO tohoto rámu je načtena stránka s kódem viz. níže, kde bych rád roletovým menu volil rychlý přístup na dané adresy.

Nemůžu přijít na to, jak zajistit aby se volený odkaz otevřel na nové respektive čisté (nechci otevřít další okno ale spíš otevřít daný odkaz v nadřezeném okně).

V klasickém odkazu je to řešitelné tuším TARGET="_top" ale jak to mám dostat do toho scriptu?
Předem moc díky za radu.


<SELECT NAME="Produkt" ONCHANGE="vbscript: Vyber(Produkt)">
<OPTION VALUE="">zvolte produkt</OPTION>
<OPTION VALUE="produkty/produkty_ostatni_mereni.html#aquasant_QTI800">AQUASANT QTI800</OPTION>
<OPTION VALUE="produkty/produkty_prutok_sypke_latky.html#compu_M">COMPU M</OPTION>
<OPTION VALUE="produkty/produkty_prislusenstvi.html#dmp_01">DMP 01</OPTION>
<OPTION VALUE="produkty/produkty_ostatni_mereni.html#dps_300">DPS 300</OPTION>
<OPTION VALUE="produkty/produkty_zaplnene_potrubi.html#flukoeko">FLUKOEKO</OPT ION>
<OPTION VALUE="produkty/produkty_software.html#visual_vega">VISUAL VEGA</OPTION>
<OPTION VALUE="produkty/produkty_prislusenstvi.html#zpn">ZPN</OPTION>
</SELECT><br><br>
<SCRIPT>
Function Vyber(Element)
If Element.Value <> "" Then Window.Location.Href = Element.Value
End Function
</SCRIPT>
Mistr
Profil
Ve stránce a.htm s name="a"máš IFRAME se stránkou b.htm s name="b".

Ve svém kódu oprav řádek If Element.Value <> "" Then Window.Location.Href = Element.Value na
if element.value <> "" then top.a.location.hef = element.value 
Mistr
Profil
Funguje to? Čerpám ze stránky http://www.jakpsatweb.cz/javascript/ (dole).
pskovajsa
Profil
No ja to nakonec resil tak, ze jsem pridal PARENT a poslal script dokonat svou praci o okno vys. Mam na strance pouze tabulku s jednim IFRAMem takze je to v pohode. Pokud by tech vlozenejch ramu bylo vic asi bych musel pouzit script jak to pises ty a radeji pracovat primo s jmeny (byl by v tom vetsi prehled).

Function Vyber(Element)
If Element.Value <> "" Then parent.Window.Location.Href = Element.Value
End Function

Pavel
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0